Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha folyamatosan feszül a...

Ha folyamatosan feszül a mellem, (mert fejem), akkor az tényleg apadáshoz vezet?

Figyelt kérdés

Lehet félreértelmezem, egyik kérdéshez adott válaszban olvastam, pont stefix írt hasonlót, hogy nem kell, hogy feszüljön a mell (nem szabad), mert pont ez vezet apadáshoz.


Ezt nem értem.


2011. máj. 30. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon félreértetted. Ha feszül mert sok tejed van, az azért van, mert fejed, és sokkal több ürül, mint amit a baba megeszik. A tested ezt úgy értelmezi, hogy kell még termelni. Ez igazából nem rossz, jobb, mintha kevés lenne, tudsz pl. lefagyasztani, ha valami gond lenne, majd jól jön. Én is ezt teszem, Ha nem szeretnéd, hogy feszüljön, akkor fejj le kevesebbet, épp csak annyit, hogy ne feszüljön. Ezzel+amit a baba eszik, beáll majd a kereslet-kínálat, és annyi lesz majd, amennyi a babának kell. (Ha később fokozni szeretnéd, akkor megint lehet majd pl. etetés után után mindet lefejni.)
2011. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A feszülő mellett az agy úgy értelmezi, hogy sok a tej, felesleges annyit termelni, tehát csökken a tejtermelés. Ha viszont amint kicsit is feszíteni kezd a melled, és azt fejed (vagy szopik a baba) akkor az agyad úgy értelmezi, hogy kell még tej, tehát termel. Minél többet/többször feszít a melled, annál kevesebbet fogsz termelni, minél többször szoptatsz/fejsz "üresre" annál több tej fog termelődni. Persze nem egyik szoptatásról a másikra, hanem 1-2 napon belül
2011. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előbb elküldtem, mint akartam...

Szóval ez a lényege a kereslet-kínálat kialakulásának.

Ha valaki minél inkább próbál "takarékoskodni" a tejével, hogy jóóóól duzzadjon meg cicije, "összegyűjti" a tejet és ritkábban szoptat, annak apadni fog a teje. Míg ha valaki kevésbé feszes mellből gyakran szoptat, annak egyre több termelődik, hiszen az agy azt a parancsot kapja, hogy "kiürült! tessék termelni!"

2011. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni.

Tehát ha mindig jól meg van duzzadva, akkor apadni fog a kínálatig.

Ha meg kevesebb és növelni kell (szoptatással, vagy fejéssel), akkor meg több te fog termelődni a kínálatig.


(kereslet-kínálat)


Helyesen értelmezem?

2011. máj. 30. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van! :)
2011. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illetve dehogy van így! :)

Nem a kínálatig fog változni a tej mennyisége, hiszen az a kínálat (mármint amit termelsz azt kínálod). A keresletig fog beállni a tejtermelés (amennyit fejsz/szoptatsz annyi a kereslet).

Egyébként igen. Ezzel lehet szabályozni a tejmennyiséget, ha sok a tejed, és nem akarsz már annyit (teli a fagyasztó) akkor néha hagyni kell egy kicsit feszülni (kevesebbet/ritkábban fejni), és pár napon belül kevesebb lesz, ha szaporítani szeretnél, akkor pedig szoptatni/fejni kell.

2011. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, igen, egyébként a keresletig, utána nekem is leesett.:)

Köszönöm a válaszodat

2011. máj. 30. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!