Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 mellből vagy 2 mellből való...

1 mellből vagy 2 mellből való szoptatás jobb?

Figyelt kérdés
Sokaktól a 2 mellből való szoptatást hallottam, ez mégis hogyan működik pontosan? Csak mert nekem a tejem csökkent tőle.. Egészen addig, míg 1 mellből etettem, semmi gond nem volt, de a háziorvos erőltette, hogy 2-ből etessek, és akkor lecsökkent a tejem is. Más így járt így? vagy én csináltam valami rosszul?
2011. máj. 31. 05:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg a babád jóllakik, gyarapodik, addig teljesen mindegy, hogy 1, vagy 2 mellből eteted. Valakiknek az egy jön be, valakiknek meg a kettő. Nem jobb egyik a másiknál. Sőt olyan is van, hogy néha egy mellből etet az anya, máskor meg kettő kell :)
2011. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet azért csökkent, mert mindkettő cicnél csak az elejét szívta ki mindig a babád?

Akkor szoktam én két mellből etetni, ha az egyiket kieszi, aztán jöhet a másik.

2011. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
100%

Ha az egyiket teljesen kiüríti, jöhet a másik. Ha utóbbiban maradna még, akkor legközelebb azzal érdemes kezdeni. Azaz pl: bal+jobb, jobb+bal stb.

Ha csökkent a tejed, tényleg lehet, hogy korán váltottál és maradt még benne valamennyi (bár ez pár10 milinél nem olyan vészes hatású). Viszont, szerintem nem feltétlenül csökkent ténylegesen a tejed - lehet, hogy csupán felpuhult a melled (idővel ugye beáll a kereslet-kínálat), ill. alapból módosulni szokott a terjtermelés ritmusa is. Szóval nem feltétlenül kell, hogy kevesebb legyen, csak azért, mert mondjuk nem olyan telt a szopik között.

Egyébként tényleg mindegy, hogy 1 vagy 2 mell, a lényeg, hogy elég legyen a tej.

Idővel általában át szokott állni a többség a kétmellesre, mert egyrészt a mellünk űrtartalma is véges, de a baba meg egyre többet szopik ugye. Másrészt nemsokára elkezd újabb stációkba lépni (felfedez-elforog, fogzik, mozog, újra ébred éjjel stb.), ami felforgathatja a korábbi szopis rendszert; azaz, egyre türelmetlenebb lesz ahhoz, hogy nyugodtan kiszopizza magának egyből az egészet. Kvázi muszáj lesz váltani, hogy ezzel lefoglaljuk.

2011. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hkat válasza:
Szerintem mind kettőt ugyanannyiszor használja mert a fiam csak az megyékből szólott a másikat mindig fejtem, és hogy jártam? Amiből szopott sokkal kissebb lett annyira hogy tájékoztatót se tudok venni
2014. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hkat válasza:
Bocs csak az egyikböl szopott.melltartót se tudok venni
2014. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!