Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4,5 hónapos a babám. Eddig...

4,5 hónapos a babám. Eddig kizárólag anyatejes volt, igy nem kellett itatni. Ha kap tápszert pótlásként, kell neki vizet adni? Ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés
És hogy adjam neki a tápszeres pótlást? Egyik etetésnél anyatejet, másiknál tápszert? Vagy előbb anyatejet, majd tápszert minden etetésnél? Ebben az életkorban elvileg mennyi az adagja? Lefejt tejből (mostanáig szopizott, de 2 hete nem fogadja el, eddig csak lefejt tejet kapott, de már nem birok tovább annyit fejni, ezért kiegésziteném) kb.170 és 220 ml. között szokott enni. Ha mondjuk 100 ml. tejet tudok neki adni etetésenként, akkor kb. 90ml. tápszert adjak még neki? Az úgy jó? Köszönöm, ha válaszoltok!
2011. jún. 12. 13:28
 1/8 Nikuska Vác ***** válasza:

Szia! Én ugyan így voltam. 4,5 hónapig volt tejem, utána sajna alig pár csepp, mert elkaptam ezt a hányásos vírust. Na de lényeg a lényeg. Előbb tejcsi, utána tápszer. A 100 ml tej, 90-100ml tápszer pont oké. Én is így csináltam. Mi most vagyunk 5 hónaposak és 200ml-ket eszünk, ha csak tápszerezünk. Ha eszik előtte bébikaját vagy pépet akkor kevesebbet. 150ml megcsinálok neki és annyit eszik amennyi jól esik. A hozzátáplálást még nem kezdted el?

Sok sikert:) A babának pedig jó étvágyat:)

2011. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:

Na, elkezdtem neked írni, de újra elolvastam a kérdésed és lám: a babád cumizavaros lett, ezért nem szopik már (szopási sztrájk)!

A nagy kérdés: próbálkoznál még a szoptatással vagy inkább hagyod? Mert a válaszod dönti el, hogy mit tegyél és hogyan.

Ha igen, akkor viszont nehéz munka elé néztek, amihez leginkább szakmai segtíség kellene. Nem lehetetlen visszacsinálni, de nagyon kell akarnod, különben nem fog menni.

2011. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Még nem kezdtem el a hozzátáplálást, kb. 1 hónap múlva kezdeném el almalével, majd almapürével. Ha tudsz irni ezzel kapcsolatban tapasztalatot, ill. tanácsot, azt is megköszönném! Ja, és az ivással mi a helyzet? Adjak majd neki? Vizet vagy teát? Esetleg édeskömény teát?
2011. jún. 12. 15:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix! Köszönöm a válaszodat! Sajnos nem cumizavaros lett, vagyis lehet, hogy rosszul irtam a kérdést, de amig elfogadta a mellemből a tejet, addig kizárólag szoptattam, nem adtam egyszer sem cumisüveget neki. Aztán kb. 3 hete elkezdett üvölteni a mellemen, és egyre rosszabbodott a helyzet, múlt csütörtökig birtuk ezt az áldatlan állapotot ( 3-at szivott, majd 2 perc üvöltés, és igy tovább. Ráadásul ő evett volna még, de a saját üvöltésétől,kapálózásától nem tudott normális mennyiséget szopizni, mindketten kikészültünk.), azóta fejem neki a tejet, de már úgy érzem nem birom, nagyon sok energiám megy rá, és végülis 4és fél hónapig szerencsére csak szopott. Ezért javasolta orvos, és védőnő is a pótlást, mert igy nem is hizott eleget. Ja, és 3 hétig nagyon akartam, hogy újra a régi legyen, már szoptatási tanácsadót is felhivtam a lll.-tól, hátha tudnak segiteni, de sajnos nem igazán tudtak:-(

Ha van ötletetek, megköszönöm!

2011. jún. 12. 15:27
 5/8 Nikuska Vác ***** válasza:

Figyu! Én is fejtem kb. 2 hétig, meg próbáltam őt ciciztetni , de 1 szívott elfordította a fejét és ordított, de nagyon.Mondták, hogy ne adjak neki addig üveget, majd ha éhes lesz szopik, de hülyeség , úgy sem kellett, csak még jobban sít és sajnáltam. Valószínű szerintem, hogy nem dőlt már neki a tej, többet kellett volna dolgozni érte és azt ő nem akart. De én annak is nagyon örülök, hogy legalább eddig szoptattam. Én adok neki vizet, meg édeskömény teát is, mert másként nem tud pukizni és fáj a pocakja. A hozzátáplálást mi is 5 hónapos kora előtt kb. 1 héttel kezdtük el. Nagyon ügyesen eszik kanállal. Elsőre megitta szépen az almalevet, utána a almalében egy kis reszelt almát, majd az alma bébi kaját, most már eszik őszibarackot, krumplit, sütőtököt, banánt. Bébiételként. Én csak üvegest adok neki még, mert a piaciaktól tartok, sok a vegyszer stb. Ha gondolod írj még.

Amugy fiad van vagy lányod?

2011. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Nikuska Vác! Köszönöm a részletes válaszodat! Lányom van! És Neked? Még azt leirnád, hogy ha tápszert is fog kapni, de még 1 darabig fejek is, akkor az jó-e, ha összeöntöm, és úgy adom neki, vagy mindenképpen először a tej, utána a táp? Melyik tápszert eszi? Bevált? Neked is kb. ennyi idős? És neked is kb. 180-200ml.-t eszik? az enyém napi 5ször!
2011. jún. 14. 11:04
 7/8 xStefix ***** válasza:

Kérdező, megértelek, a folyamatos fejést nem mindenki bírja (én se szerettem, amikor kellett).

Hát, sajnos én is csak azt tudom neked javasolni, amit a ligások is mondtak. Ha nem az üveg volt a gond, akkor valami más, de biztosan megvolt az oka, ez tuti. És ha nem is cumizavarból, de végül is sztrájk lett belőle. Ezt viszont csakis akkor lehet egyáltalán kezelni, ha az okot megtalálod..

Nem történt anno valamilyen nagyobb változás? A fogzás és a türelmetlenség szokott ebben az életkorban tipikus lenni, de arra meg nincs külön gyúgyír, csak az idő és a türelem, ugye..

Próbáltad azokat a tippeket, amiket sztrájk idején ajánlanak? Nem váltak be?


És ha elfogadsz még egy tanácsot: ha tápszerezni kezdesz, sőt, akkor is, ha csak azt kapna a babád, biztosan lesz, aki azt fogja mondani, hogy kezdd el minél hamarabb a hozzátáplálást. Én szemszer ezt nagyon nem javaslom, mert erre csak ritka esetben van tényleg szükség; de mégis mindenki ezt harsogja, ok nélkül is. Ez csak egy észrevétel a részemről, de ha gondolod, olvass ennek azért utána megbízható forrásból is, mert (szerintem) fontos lenne.

2011. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikuska Vác ***** válasza:
Szia! Szívesen:) Nekem fiam van, 5, 5 hónapos. 4,5 hónapig szopizott. A tápszert soha ne keverd tejjel. A tejcsi előbb utána a tápszer. Mi is ennyit eszünk kb. A hozzá táplálással ráérsz 5 hónapos kora után, előbb szokja meg a tápszert. Mi a Beba1-t esszük ízlik neki:)Ha van még kérdésed írj nyugodtan:)
2011. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!