Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt? Babám két...

Miért csinálja ezt? Babám két hónapos anyatejes. Pótlásként szokott kapni anyatejet üvegből is. Pár napja nem hajlandó elfogadni az üveget, forgatja a szájában, rágja a cumit nem hajlandó szivni és közben ordit, ha elveszem akkor meg kéri.

Figyelt kérdés
Aventes egy lyukú cumit használunk. Talán már túl lassan jön neki? Különben a nap nagy részében csak szopizik és a pótlást is szopi után kapja
2010. aug. 19. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az zavarja, hogy nem ugyanúgy kell szopni a az üvegből, mint a mellből. Vagyis ő ugyanúgy szeretne cumizni, de nem sikerül neki. Talán ez még a kisebb rossz, mert vannak babák, akik a cumi után a mellet nem hajlandók elfogadni. Próbáld meg inkább elhagyni a cumit, ha lehet, és tedd gyakrabban mellre, hogy nőjön a tejmennyiség.
2010. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval! A baba nem ugyanúgy szopik, mint cumizik. Ezért amikor üveggel kínáljátok nem tudja úgy szívni, mint a mellet!

Hagyjátok el az üveget, ha nem muszáj, ne használjátok!

2010. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Tényleg ez a kisebb rossz - de szerintem ne várd meg, amíg a nagyobb lesz belőle...

Ha gyakrabban szoptatsz, ideális esetben pár nap után érezni fogod, hogy nő a tejmennyiség.

Egyébként miért kap pótlást, honnan gondolod, hogy nem elég a tejed?

2010. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert van olyan napszak amikor sűrübben és többet enne,kiszívja mindkét ciciből és utána még sir.Igazából jó lenne,ha nem kéne potólni.Pl.mondjuk 16 órakor eszik 130-at és 17.30-kor eszik még 150-160-at és nem termelődik addig annyi tejem.Általában mindennap van egy ilyen időszak,amikor rövid idő alatt sokat eszik.Régebben sokkal többet pótoltam,most már csak naponta egyszer kell,de jó lenne ezt is elhagyni.De hogy csináljam?
2010. aug. 19. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Avent egy lyukú cumija újszülött cumi, már a kétlyukú ("teás") jobb lenne, de azzal is lassan jön a tej. Igazából a tejes cumi a három lyukú az Aventnél. Ha mellette szoptatsz, szerintem a 2 lyukú a legjobb ebben a korban, akkor nem szokik le a ciciről.
2010. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Jól gondoltam... Teljesen természetes, hogy a délutáni/esti időszakra "elfogy" a tej (napközben elfárad a szervezetünk és estére már egyszerre csak kevesebbet tud megtermelni), de ennek nem az a megoldása, hogy bármivel is pótolunk. Semmi mást nem kell csinálnod, mint még gyakrabban szoptatni! Ezt azt fogja jelenteni, hogy néhány napig még többször, mint eddig, és valószínűleg éjszaka is kell majd szoptatnod. (Semmiféle minimum időt nem kell betartani, csak arra figyelj, hogy mindig kiegyen a baba.) Néhány nap múlva várhatóan nőni fog a tejmennyiséged és el tudod hagyni a pótlást.

Illetve azt azért még fontos tudni, hogy ez a délutáni/esti gyakrabb szopi lehet, hogy hosszabb távon is meg fog maradni, de ez is normális jelenség! A kb. 3-4 óránkénti szopi nem feltétlenül vonatkozik az egész napra! Sok baba szopik ebben a napszakban ennél gyakrabban, hosszú távon is (az én lányom is így volt).

2010. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is pótolok délután - estefelé, de én is "sajátból", amit éjjel-reggel lefejek (akkor sok van). Logikus lenne többször mellre tenni, de én mindig ezt is teszem, ha látom, van rá hajlandósága, és nekem így se lesz több estére. Azt pedig rossz látni, hogy vergődik, rúgkapál, vörösödik a feje a dühtől a cicin, ha nincs benne elég tej. Estefelé nincs is mit lefejnem szopizások után. Sztem ha saját tejből pótol az ember, az még egy optimális, jó megoldás.

Esetleg próbálj meg nagyobb lyukú vagy más cumit (állítólag a MAM cumik is jók Aventes üvegekbe). Nekem akkor reagál így, ha már túl álmos és fáradt, de mégis enne, akkor ilyen ambivalens.

2010. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Nem, nem arról van szó, hogy a gyakori szopi után (ebben az esetben) estére egyszerre is több lesz és hogy ezzel a többel ugyanúgy ki lehetne húzni az egyébként szokásos időt! Ahogy írtam, a nap későbbi felében általában gyakrabban kell szoptatni, mint egyébként. (Én egy időszakra konkrétan is emlékszem, amikor a lányom 2és3/4 óránként szopott, de estefelé általában már 2óránként jelentkezett.) Szépen egybecseng ezzel az is, hogy a babák is pont erre az időszakra fáradnak el, lesznek nyűgösebbek, sírósabbak, ergo többször szeretnének mellen lenni.

Szerintem legtöbbször nem is lenne szükség az éjjeli, reggeli fejegetésre és saját tejes pótlásra. Mert bár ez tényleg sokkal jobb, mint a tápszer, de még ez sem kell, ha valaki tudja, hogy ez a délutáni/esti "kevés"-tej jelenség élettani, természetes és hogy mi rá a megfelelő megoldás.

2010. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.xStefix megfogadtam a tanácsodat sürübben mellre tettem a picim,ma már nem kellett pótolnom.Remélem most már igy marad.Mégegyszer köszi
2010. aug. 21. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!