Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sebes mellbimbóra praktikák?...

Sebes mellbimbóra praktikák? Már kész vagyok a fájdalomtól!

Figyelt kérdés

Az 5 fiam fogzik és az a hobbija, hogy rágja a cicimet, néha a fogínye közé szorítja és még húz is rajta egyet! :((

Eredmény: Hetek óta sebes cici. Kipróbáltam már a rászárított anyatejet, Garmastant, Bephantent, körömvirág krém, Aloe Vera spry, aloe vera növény, ezer féle testhelyzetbe való szopizás. Egyik sem használ. Ráadáslu közben kaptam egy jó kis mellgyulladást is, így csappant a tej is egy kicsit, sűrűbben cicizik az úrfi, én meg fogamat összeszorítva szoptatok! :(((


2011. jún. 14. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a bimbóvédő segített. És k.vára fájt, még úgy is a szoptatás, úgyhogy szinte megváltás volt, mikor 7 hónaposan már leválasztotta magát :) (Utána üvegből kapta!).
2011. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoktasd rá a bimbóvédőre. nekem is nagyon fájt, így is két hét voélt, mire elmúlt.
2011. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát először is ne engedd, hogy harapdálja. Csakis akkor tudsz tartós javulást elérni, ha helyes technikával szopizik a baba.

Ahányszor "rosszul csinálja", vedd le, mondd közben, hogy "nem!", és cuppanjon rá helyesen. Ez az elején nagyon idegőrlő, de hamar megtanulja majd, hogy nincs harapdálás.

Utána jöhet az összes többi "gyógymód". Szerintem amiket felsoroltál, az mind jó, csak amíg akár egyszer is újra ráharap a pici, addig nincs esély a gyógyulásra.


Nekem a második babám volt ilyen fogzáskor, ha egyszer ráharapott, de többet nem, akkor is két napba telt, mire elmúlt a fájdalom teljesen, pedig nekem még sebes sem volt...


Szóval kitartás és határozottság!


A mellgyulladáshoz szopi előtt masszírozd át a csomós helyet, illetve egy hengeres alakú befőttes üvegbe tegyél annyira meleg vizet, ami még éppen kellemes (de nem forró!) és azt görgesd a fájdalmas helyen ide-oda. Utána lehet szoptatni, vagy fejni.


Hajrá!

2011. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából a bimbóvédőről örülök hogy sikerült leszoktatni 1,5 hónaposan. Rémes volt vele a szopizás, most ugyan tettem egy próbát de nem fogadja el és tök béna vele!

És rá is szólok mikor harap, hát ennek az eredmény, hogy jól kiröhög. Szabályosan kacag ha erélyesebben rászólok, hogy nem szabad! :)(

2011. jún. 14. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt a nyár, hagyd levegőzni a cicid. Ha egyedül vagy otthon, akkor könnyen megoldható, hogy szabadon hagyod pár órát, nekem csak a levegőn gyógyult. A másik a Bepanthen +, ami fertőtlenít is, a sima Bepanthen csak szárította. Az úrfit meg le kellene valahogy szoktatni róla. Nálunk az vált be, hogy szopi előt 10 perccel bekentem neki Dentinoxxal, így nem fájt az ínye szopizáskor és így nem is harapdált.
2011. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szólj rá, hogy nem szabad. Ha többször is mégis csinálja, akkor vedd el a cicit tőle a következő evésig. (szerintem) Mert így csak az lesz a vége, hogy nem fogod tudni szoptatni, stresszes leszel a szopitól, stb.


Egyébként sajnos teljesen normális folyamat... Még pszichón tanultuk. Addig csak jót érzett a szájával, most meg ott fáj neki, amitől rettenetesen dühös, ezért harap. :(

de gyanítom a megoldást a legjobb pszichológusok se tudják, de legalábbis ezt már nem tanultuk. :)

2011. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Dentinox-os módszer nálunk is bevált,nekem a védőnő ajánlotta. A melledre pedig vegyél Medela Pure-lan 100-at,2 nap alatt rendbeteszi. Kitartás,ha egy mód van rá a szoptatást ne hagyd abba.
2011. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a sok jó tanácsot! Látom még van mit kipróbálnom. Egyenlőre Dologél van itthon most megpróbálom azzal, ha nem válik be hétvégére veszek dentinox-ot.

Köszi még egyszer csajok, a szopit pedig eszem ágába sincs abba hagyni! A nagylányom nem volt hajlandó szopizni, úgyhogy örülök, hogy végre ez a kis lurkó cicizik, még ha meg is gyötör vele. De annyira imádja a szopizást, ha már meglátja a cicim fülig ér a szája, nem is fogad el semmit cumisüvegből. Megszakadna a szívem ha abba kéne most hagyni!

2011. jún. 14. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!