Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érzékeny mellbimbóra milyen...

Érzékeny mellbimbóra milyen kenőcsöt használtok?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, azóta szoptatom a babámat, de sajnos nagyon fájnak a mellbimbóim nemcsak szoptatáskor, hanem két szoptatás között is. Kipróbáltam a Bepanthen kenőcsöt és egy Babylove-ost is, de sajnos egyik sem javított sokat a helyzeten. Sokan azt mondták, hogy csak az első 1-2 hétben fájdalmas a szoptatás. Nálam viszont nincs semmi javulás. Volt/van más is hasonló helyzetben? Mit tegyek? Még legalább 4 hónapig szeretnék szoptatni.
2011. okt. 22. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:

babanyál, anyatej rászáradás a legjobb

én még kentem Lasinosh krémmel (ez 100%os faggyú krém)

2011. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lansinoh krém nekem is sokat segített, azt nem is kell lemosni. De amikor tényleg nagyon-nagyon sebes volt a mellbimbóm, csak a Garmastan hozta rendbe. Patikában ajánlották, akkor már vagy 3-4 krémpróbán túlvoltam, nulla eredménnyel, mert felpuhították nagyon a bőrt, ami még érzékenyebb lett. Nem is tudtam már hinni benne, hogy valaha valami segíteni fog, így nem akartam elhinni, hogy a Garmastan segített. (Azt viszont sajnos le kell mosni, bár néha nagyon vékonyan kentem és nem mostam le.)
2011. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Medela bimbóvédő krém, nekem az volt a legjobb.
2011. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Garmastan használt nekem.


Viszont ha még mindig fáj a szoptatás, érdemes utánaolvasnod-kérdezned (www.lll.hu), jó-e a technikátok (elég mélyen bent van-e a cici, bekapja-e a bimbóudvart is a baba) ill. nem érdemes-e egy másik testhelyzetet is kipróbálni (ülve, fekve, hónalj-tartásból), ill. más probléma is lehet (cumizavar, lenőtt nyelv). - Bocs, ha már végigpróbáltátok ezeket.

2011. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen hamar ennyien válaszoltatok. Minden tanácsot nagyon szépen köszönök. A szoptatási poziciókat már mind kipróbáltam, sehogy sem lett jobb sajnos. A cumizavar, meg a lenőtt nyelv...nem tudom, hogy ezeket hogyan tudnám megállapítani (esetleg gyermekorvos segítségével?). Még kipróbálom az általatok használt kenőcsöket, remélem valamelyik majd nekem is bejön.

Köszi a segítséget! :-)

Kellemes hétvégét mindenkinek!

2011. okt. 22. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:

gyerekorvosnál többet tud segíteni szoptatási tanácsadó. merre laksz?


nekem is védőnő látta, hogy szoptatok, azt mondta, jó így. aztán később kiderült, hogy rengeteg apró hibát vétettem, ahogy kijavítottuk, minden gond megoldódott, a sebesedés is (nagyon szeretem a védőnőnket, nem akarom bántani, de van aki jobban ért hozzá.)

2011. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakok, de nem tudom, hogy hol tudnék szoptatási tanácsadóval beszélni, pedig én már gondoltam erre.

Én is szeretem a védőnőnket, meg vagyok vele elégedve, de ilyen téren sajnos nem igazán kaptam tőle konkrét segítséget, hiába kérdeztem bármit is ezzel kapcsolatban.

2011. okt. 22. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:

hát, Miskolcon nem találok csoportot, de telefonon is tudnak valamennyit segíteni. de élőben lenne az igazi:

[link]

itt is csak egri, nyíregyházit találok:

[link]


közeljövőben nem jártok Pesten? itt rengetegen vannak.

2011. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem olyannyira sebes volt, hogy már a szopi elején vérzett, majd a babám véresett bukott rendszeresen...

Nekem az Avent bimbóvédő krém hozta rendbe pár nap alatt, ezt sem kell lemosni. Nagyon ajánlom! Azóta semmi gond, ha néha érzékenyebb, még mindig használom.

2011. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!