Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt termelődik...

Mennyi idő alatt termelődik újra tej a mellben, miután szoptattam?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám és nem nagyon értem ezt a tejtermelést. Elmagyarázná valaki? Az a bajom, hogy még elég össze vissza eszik, van, hogy 1,5 óránként kér enni, de van, hogy elalszik és 5 óra múlva éhes. És ezt egy napon belül, így nem mindig tudom követni tejjel az igényeit. 1,5 óra alatt úgy vettem észre, hogy kevesebbet tud szopizni mint, ha pihenne a mellem több időt. Tehát, ha ilyen gyakran eszik, akkor mindig csak kevesebbet tud enni és hamarabb lesz éhes....ördögi kör. Eddig mértem, volt, hogy evett 30ml két mellből, de van, hogy 160ml két mellből. Hogy lehet ilyen ingadozás? Már nem mérem mert idegbajt kapok, főleg, ha elalszik szopi után a mellemen és akkor teszem rá a mérlegre, azonnal felébred és sír és kezdődik minden előröl.
2011. jún. 16. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy jo cikk, olvasd el.

Amugy ha a babad nem ehseg miatt sir, akkor nem kell aggodnod.

2011. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne aggódj! a legjobban a babád tudja, mennyi tejre van szüksége. a lényeg, hogy az ő igényeihez igazítsd, akkor a tejtermelés is úgy fog működni, ahogy neki jó.


ha gyakran teszed mellre, akkor pár nap alatt "kapcsol az agy" és több tejet fog termelni. ha ritkábban, akkor csökkenni fog a mennyisége. nem 1-1 szopitól függ. nagyon jól találta ki a természet! a méregetést én is abbahagytam, mert csak bosszantott.


itt tudsz olvasgatni róla:

[link]

2011. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a tej folyamatosan termelődik. idővel egyre több, ha mindig kiürítik. ha a mellben marad, akkor annyival kevesebb fog termelődni.


úgyhogy az a lényeg, hogy a baba állítsa be a kívánt mennyiséget, kívánt időközönként.

2011. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!