Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napközben nem termelődik a...

Napközben nem termelődik a tejem, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete, amióta átalussza az éjszakát a 2 hós babám, a reggeli és a délelőtti szopizásra elég a tejem, de a délutánit már pótolni kell, és estére nincs is szinte semennyi. Próbálok sokat inni- állandóan a szoptatós teákat nyakalom+ mindent, amit megkívánok-, de már ott tartok, hogy félek rátenni a gyerkőcöt a mérlegre, és a sírógörcs kerülget - és sokszor elkap- az eredmény láttán. Nem tudom, mit csináljak.Ha a maradékot lefejem,a kb 70 grammos szopizás után még 10-15 ml jön le. Lassan kezdem feladni a dolgot. A gyerekorvos szerint sokat eszik, 150 grammokat szokott, de ma már 190 volt reggel 2 ciciből, utána az egyikből tudott még enni délelőtt 90-et, a másikból már csak 40-et, pótolni kellett. A gyerekdoki azt mondta,max. 130-at egyen, annyinak elégnek kell hogy legyen. De mi van ha nem???

Elnézést a bő lére eresztésért, de nagyon el vagyok keseredve. Tudtok tanácsot adni? mert én már nem tudom mit tegyek és kire hallgassak...


2011. aug. 17. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én 10 hetes kislányom csak szopik, és 6,1 kg. Soha nem evett még 100-nál többet. Nekem is alig van tejem estére, de nem fogad el tápszert. Lehet nagyon zsíros estére a tejünk, hisz átalussza a babád az éjszakát. Hidd el, ha kevés lenne neki, nem lakott volna jól és felébredne.
2011. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 hónapos a kislányom, reggelre nálunk is sokkal több tejci van , ahogy közelkedik az este egyre kevesebb ( de állítólag ilyenkor már zsírosabb a tej, tewhát a kevesebbel is jól laknak). Viszont nekem max. 100ml-t eszik 2 ciciből, szóval ehhez képest ti sokkal többet esztek, nem mérem minden alkalommal, épp amiatt, hogy ne aggódjak! Igaz, hogy a babát kell figyelni nem a mérleget, néha kíváncsiságból lemérem, ezért tudom, hogy késő délután már van hogy csak 60-70 ml-t eszik... 2 hete alussza át az éjszakát, azóta úgy csinálom, hogy éjjel felkelek fejni , s ezt kapja meg este pótlásnak ( amíg nem aludta át az éjszakát tápszert kapott esténként). Szóval ha belőlem indúlsz egyáltalán nem kevés a tejed , próbáld ki, hogy fejsz éjjel , s akkor megnyugvást ad, hogy van a hűtőben tartalék, nekem nagyon sokat jelent ( ált. 120-140 ml-t fejek le) Az alkohol mentes sör nekem bejött egyébként :)
2011. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:

Kérdező, sajnos a rosszabbik megoldást javasolták neked... :(((

Normális, hogy estére kevesebb a tejed, mert napközben kevesebb termelődik, de ez élettani dolog, nem abnormális. Ilyenkor egyrészt megteheted azt, amit te is csinálsz: hogy elkezdesz neki pótolni akár tejjel, akár táppal, de ennek számos negatív következménye és kockázata van. A tejed ettől nem lesz több, sőt, ráadásul, ha üvegből adod, a cumi meg is zavarhatja. Este-éjjel fejegetni pedig nagyon kimerítő lesz idővel és valójában felesleges is.

A másik lehetőség: szoptass estefelé gyakrabban, ahogy a babád jelzi! Ha napokon keresztül így teszel, a tested rá fog állni erre az újfajta rendszerességre és idővel hozzá fogsz ehhez szokni. (De megeshet, hogy a sikeres átállás után is még egy ideig így marad a napirend - akkor most ez lesz, ne tartsd ezt problémának. Az első évben sokszor lesz még hasonló változás.)

A mérleget pedig azonnal tedd el, mert teljesen ki fog akasztani a megfelelési kényszer, amit soha nem fogsz tudni elérni! A babád nem eszik mindig ugyanannyit (ennyit az orvos javaslatáról...), kár is ezen próbálkoznod, mert ezzel csak a szoptatásnak vágsz alá, hidd el!

Szoptasd őt igény szerint, ahogy ő jelzi neked, akkor is, ha időnként új/fura dolgokat produkál! Ennél jobb módszer nincs! Ha így teszel, nem fog kelleni semmiféle kiegészítés sem.

2011. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, szoptasd igény szerint.

A mérleget meg felejtsd el! Nem kell méregetni. Csak feleslegesen idegesíted magad rajta. Ha szépen fejlődik, bőven elég, ha tanácsadáson megmérik.

Két gyerkőc anyukája

2011. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján 4* eszik egy nap a babád, ami nagyon kevés 2 hónaposan. Ha igény szerint mellre teszed, biztosan több etetés lenne ennél, és az sem normális hogy stabilan átaludja az éjszakát szerintem, ez nem egyeztethető össze a szoptatással.

Valszín ott rontottad el a dolgot amikor a méregetések után először pótlást adtál, ezután mondjuk átaludta a éjszakát, vagy tovább nyugis volt, de pont e miatt kevesebb tej termelődött, és már be is indult az ördögi kör.

Szerintem most állj le a pótlással, vagy naponta csökkentsd, és szánj rá pár napot hogy amennyit csak hajlandó, cicizteted, cumiztatod (cicin) a babát, kínálgatod óránként pl. Lehet hogy nyűgös lesz, de ki kell bírni, pár nap alatt rendeződhet a helyzet!

2011. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, én is azt javasolnám, hogy szoptasd gyakrabban, akkor is ha épp kevés jön. pár nap alatt kapcsol az agy és többet fog termelni.


valamint azért termelődik nappal kevesebb, mert nem pihenünk, próbálj meg aludni, amikor a babád is alszik!

meg van, akinek a zsírosabb ételektől is kevésbé termelődik (a szervezet az emésztéssel van elfoglalva). egyél sok gyümölcsöt, salátát, husit, halat...

2011. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!A tanácsokat megfogadom, aztán meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok. Valószínűleg az állandó idegeskedés sem tesz jót a tejtermelésemnek, de nagyon rossz érzés, hogy szegénykém kérne még, de nem tudok neki eleget adni!Remélem pozitív irányba változik a dolog!
2011. aug. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!