Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szúró érzés a mellbimbóban,...

Szúró érzés a mellbimbóban, különösen szoptatás alatt! Lehet, hogy elfertőződött?

Figyelt kérdés
Néhány napja írtam ki egy kérdést - ezúton is köszönöm a hasznos válaszokat -, hogy minden mensi alkalmával bereped a mellbimbóm, amit kenhetek bármivel, nem múlik. Viszont ha múlik a mensi, akkor szépen meggyógyul a cici is. Legalábbis eddig így volt. De sajnos most úgy jártam, hogy a repedés szépen lassan gyógyul, ellenben a mellbimbóm egésze nagyon nagyon fáj, különösen szoptatáskor, de már akkor is érzem, ha két szopi között vagyunk. A babám 7,5 hós, tehát nem a mellre helyezéssel van a gond. Lehet, hogy valami baci jutott be a repedésen? Hogyan tudnám kikúrálni a cicit? A szoptatást nem hagyom abba, a tej ugyan olyan, mint előtte volt, nem gennyes, nem zavaros... Elkeseredésemben Flucinar N-nel kenem, ami nálam amolyan jolly joker. Tudom, hogy nem jó, de legalább valamit enyhít a tüneteken! Ha valakinek van valami jó tippje vagy tapasztalata, azt szívesen veszem!
2011. jún. 17. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én garmastan kenőcsöt használtam.
2011. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha baci jutott be akkor be is gyullad(hat) a cicid, de szerintem a seb miatt érzékeny! Nekem csupa sem a mellbimbóm, mert a fiam szétrágja és az is fáj, ha hozzá ér a póló. Semmi nem hozza helyre!

De most én is elkezdtem aggódni! Remélem jön még válasz!

2011. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Olvastam az előző kérdésedet is! Nekem is ez volt, ott is leírtam, és sajnos én elfertőződtem, és a pici a szopikkal vitte egyik mellemről a másikra, 9 orvos látta, és csak kenőcsöt, és további szoptatást javasoltak, amikor azonban már viszketni is kezdett, és az egész testemen kiütések jelentek meg, elmentem egy magán bőrgyógyászhoz, és ő kezelt ki, de már nálam nagyon az utolsó pillanatban kapták el a fertőzést. A tejemből Stafilococcus aureus tenyészett ki, én nem is szoptathattam! Nem kell megijedned, de azért jobb az óvatosság! Én mindenféleképpen azt javaslom, hogy menj el egy bőrgyógyászhoz, mert a Garmastán, a Motherlove, mint tök jó ha picit bereped a cici, de fertőzésnél szart sem ér... már bocsánat... Hidd el, nem kell szenvedned, a bőrgyógyász tud rá megfelelő patikai kenőcsöt adni! Az én babám 7 hós, és szopis, nekem tegnap repedt be mindkét bimbóm a fogzás miatt nagyon rágcsigálta, most rendesen be is vagyok tojva, nehogy megint fertőzés legyen a vége! Amúgy, amikor nekem már annyira fájt, hogy végigzokogtam a szoptatást, úgy döntöttem, nem bírom tovább, és a lefejt tejemet kapta cumisüvegből (tudom cumizavar stb.) de nem lett gond! Ráadásul mivel 2000 mg antibiotikumot kellett már szednem a végén a melleimre így a csapba ment a tejcsi! 2 hét eltelt szoptatás nélkül, majd bele őrültem, hogy te jó ég, már úgy se fogadja el a cicit, és lám: 2 hét után úgy cuppant rá, mintha mi sem történt volna! Nincs veszve semmi, de ne legyen borzalom a szoptatás, vizsgáljon meg egy doki! Adj lefejt tejet addig lassú átfolyású cumisüvegből, ameddig be nem gyógyul a melled! Ne kockáztass! Ez nem játék!!! Cumizavar fanokkal szívesen megharcolok, mert a cumizavar 99%ban akkor alakul ki, mikor egész kicsi korban valami akadályozza a szoptatást, amikor még nincs kialakulva a szopási technika! De egy 7,5 hós csecsemő már határozottan kialakult szopival rendelkezik! Nem fog összezavarodni! Szerintem még arra is válaszoltam, amit meg sem kérdeztél! :) Ha van még valami, írj nyugodtan!


7 hós szopis kislány anyukája!

2011. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Utolsó! Neked begyulladt a cicid és a babán észre vettél valamit akár kakiba, akár máshogy viselkedett?

Második vagyok, jaj már tényleg parázok!

2011. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne félj, mert egy biztos! Bármi is van a babáknak semmi bajuk nem lesz! Mi betegre izguljuk magunkat, ők meg csak vígan szopiznak! Maga az anyatej szinte mindentől védi őket, még akkor is, ha az anya beteg! Nem viszketett a babám, semmi baja nem volt! Nem rémisztgetni akarok, de kb. abban az időszakban vagy 4-5 kérdést tuti kiírtam én is a mellekkel kapcsolatban, de mindig a garmastán, a tejjel kenés, a motherlove, a borogatás, a szoptass gyakrabban, meg ezek jöttek válaszként! Biztos nem rosszindulatból, de itt mi egymást nem tudjuk meggyógyítani, diagnosztizálni! Muszáj az orvos hozzá! A tejjel kenéssel kifejezetten rosszat tettem a baci miatt!
2011. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző 13:55 voltam!
2011. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na, mostmár én is kezdek parázni! Köszönöm a kimeritő válaszokat. Nem félek a cumizavartól, mikor pici volt, akkor kapott cumisüvegből lefejt tejet és nem volt semmi gond. Viszont mostmár abszolút nem fogadja el a cumisüveget. Semmi másból nem hajlandó tejet inni, csak a ciciből. Ha cici nincs, ivás sincs. Ezt sajnos megtapasztaltam, amikor a migrénemre erős gyógyszert kellett bevennem. :o(

Még várok a hétvégén, még nem kaparom a falat. A sebem gyógyul, de kicsit olyan, mintha rosszul hegesedne - érzésre, mert látványra teljesen normális. Egyébként semmi más tünetem nincsen a fájdalmon kivül. Bőrgyógyász már úgysem fogad sajnos ilyenkor, ha meg az államiba megyek, ott lepattintanak, mint mindig:o(

Köszönet a tanácsokért, mindenképpen nagyon figyelek, ha rosszabbodik, irány a doki. Addig is felhivom a védőnénit, hátha neki is van valami jó ötlete!!!

2011. jún. 17. 15:15
 8/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint!

Én azt hiszem megfejtettem. Nem hagyott nyugodni a dolog és míg a gyerkőcök aludtak, bújtam a netet! Nálunk valószínű a szájpenész okozza a gondot már jó pár hete küzdünk vele én meg van, hogy elfelejtem bekenni a cicim, a kicsi meg ugye jól megcsócsálta és gondolom a gombák oda is bejutottak! Na most kenem ezerrel, nem fogom elfelejteni . Elvileg pár nap és jobbnak kell lenni!

2011. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ott a pont az utolsó hozzászólónál! Az én esetemben is (pedig gyermekorvos is látta a picimet)a szájpenész okozta a problémát! A bőrgyógyász segítsége mellett, boraxal kellett kennem a mellem, és a pici száját! Vény nélkül kapható a patikában!!! Semmi mellékhatása nincs, szóval, ha nem az a gond, akkor max óvatos voltál picit! Vegyél, és kent a baba száját, és a bimbódat!


7 hós szopis anyuka (aki eddig is írt)

2011. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Eddig is azzal kentem a bébi száját csak néha a cicimet hanyagoltam el. Hát király! Na de remélem akkor most már nem lesz rosszabb és javulni fog! Köszi!
2011. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!