Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Harom honapos baba hanyszor...

Harom honapos baba hanyszor es milyen mennyiseget szopik naponta?

Figyelt kérdés
az erdekelne, hanyszor es mennyit illetve osszesen mennyit eszik a babatok, fuggetlenul attol, h anyatejes-e (kerlek akkor valaszolj, ha mered vagy kb tudod) vagy tapszeres(ez konkretabb). felek, nem eleg a babamnak a tejcsim es potolnom kell
2009. márc. 23. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a babám 3 hónapos volt, napi 7X szopizott, csak szopi, nem kapott mellette semmit (vizet se) és ált. reggel evett többet, 120-204 grammot, este kevesebbet, 70-80 grammot, persze ez változó volt, naponta is akár, nem mindig esznek ugyanannyit. Szerintem ha van elegendő pisis (legalább 5-6) pelus és 1-2 kakis és boldog, mosolygós és kiegyensúlyozott, nem sír a szopi után, akkor biztos elég a tej, és ne gondolj arra, hogy nem elég, mert pont az foghatja meg a tejleadó reflexet!!! Én mindig azt mondtam, hogy csomó tej van, néha fejtem is (van a fagyasztóban is egy kevés) és sokat ittam, a sok folyadék fontos, nyugi, biztos van elég tejed, ja és gyarapodjon legalább heti 120 grammot a baba, ha ez is megvan, szerintem minden oké. Boldog babázást!!!
2009. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt. nekem ugy tunik, h van eleg tejem, neha folyik is, sokat iszom es eszem is rendesen, a babam sem sir szopi utan, van eleg nedves pelus es napi egy rendes adag kaki DE amugy sokat sir(neha csak szopi utan nem) es ami megijesztett h a harmadik honapban kb 350 g-ot hizott es ket hete alig 100g-ot, szoval nem hizott rendesen es az egesz csalad azt fujja, h nem eleg neki a tejcsi. amugy kicsi es furge baba. egesz nap kalimpal es ha jo kedve van mosolyoh is, de nagyon aggodom miatta, miert nem no a sulya???
2009. márc. 23. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám 6x eszik, néha 7x. Lefejt anyatejet kap mert nem tud szopizni. Éjjel 100-at eszik, reggel 150 ml-t, dél körül és délután kb. 140-160 között és este eszik a legtöbbet akkor 170-180-at de előfordul a 200 ml is. Így kijön egész napra kb. 850-900 ml ami megfelel a súlyának is mert most 5,8 kg. 3,5 hónapos baba anyukája
2009. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én három hónaposan mértem. Az én babám 8x-10x evett egy nap. Változó mennyiségeket. Éjjel nem mértem, reggel és délelőtt 120 ml evett, délután kevesebbet 80-90-et, este meg volt olyan, hogy csak 30-at. Én sokat paráztam akkor nagyon sokat, pláne mikor a 30-at mértem, akartam neki adni még, de nem kérte. Aztán akkor abbahagytam a méricskélést, megjegyzem szerintem kevesebb is lett a tejem. Most nem mérem, a babám nyugodt, mosolygós, nem sírós, tehát tuti elég neki a tej. Megjegyzem, hiába számolod ki, hogy mennyit kellene ennie, nem minden nap és minden héten eszik annyit. Bízz magadban, pihenj sokat!

Boldog babázást!

2009. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Az en babam 3 honapos, 3,8-al szuletett, most 7 kilo (tiszta izom baba, sehol hurka vagy koverke!), eddig csak siman szopott, mult het ota fejek is, ma hajnalban 270ml-t evett es utanna meg ramfordult, ergo meg is szoptattam, gozom sincs mennyit evett vegul. azt hittem, hogy kezd elmenni a tejem, mert allandoan ehes volt, aztan kiderult, hogy ugyanannyi van es keves neki a 100-150 ml, vettem egy kezi mellszivot, hihetetlen, hogy mennyire jo! igy nem csak a tejem lett tobb, hanem naponta 2-3szor azt is latom, hogy mennyit eszik.

Szerintem ha nem idegenkedsz tole, probalj meg fejni, mert a kereslet-kinalat nincs mindig egyensulyban, hiaba szajkozzak...

2009. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Elfelejtettem irni, hogy kapott tapszert is, masfel dobozzal, abbol szopi utan 90-120-at bevagott, szopi nelkul a 150 is edes kevesnek bizonyult (kiveve amikor bekomalt, de akkor 1-2 ora mulva megint ehes volt)
2009. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én 3,5 hónapos anyatejes babám 6-8-szor eszik egy nap, 100-200 között, ez változó. Már megduplázta a születési súlyát, szóval jó erőben van :)
2009. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az én babám 3 hósan 5x-6x evett egy nap(és most is),hogy mennyiket,azt nem tudom mert nem mértem.Ebben az időben hetente hízott 10-15 dkg,és most is ennyiket hízik.Jókedvű,"cserfes" baba.4kg-val született,29.-én lesz 5 hónapos.Most 6,5 kg,nem egy vastag gyerkőc,mert elég nyulánk.Úgyhogy szerintem ne aggódj,ha nem lenne elég neki,sírna és sűrűn akarna enni(1-2 óránként)
2009. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!