Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai ébredések 7 hónapos...

Éjszakai ébredések 7 hónapos babánál! Mi tegyek?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 hetes kora óta végigalussza az éjszakákat, 1 hete viszont 1x felébred, tele a pelusa pisivel (pedig közvetlen lefekvés előtt cserélem, és úgy teszem le) és miután sötétben pikk pakk kicserélem, nem alszik vissza magától, cicire kell tennem, pedig lefekvés előtt mindig jól telecicizi magát 200-250 ml! Tegnap már kétszer ébredt, de másodszorra csak vizet adtam neki, úgy is visszaaludt! Fogzik is erőteljesen, csak attól félek, hogy nehogy rászokjon az éjszakai kelésre, mert az nagyon rossz lenne! Eddig olyan szépen végigaludta az éjszakákat! Most miért nem?
2011. jún. 23. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden jónak egyszer vége szakad egyszer, üdv amásik táborba

A 2 éves lányim már végigalussza az éjsazkát, de 7 hónaposan ez csak egy rózsaszín álom volt:-)))

2011. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem fog rászokni az éjszakai cicire,ne aggódj :)

az én lányom 9hós,egyszer sem aludta végig az éjszakát,hol 1szer kelt-hol3szor,most meg minden órában a fogzás miatt. nem lehet,hogy szomjas a babád? elég meleg van...

2011. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az is lehet, hogy inni kel, már erre is gondoltam, nem az éhség, hanem a szomjúság kelti, pedig rengeteg vizet iszik, egész nap étkezések, és szopik közt kínálgatom neki a vizet!

Esetleg, ha csak vizet kapna, és cicit nem? Akkor is visszaaludna? Vagy szoptassam éjszaka is?

2011. jún. 23. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én szoptatom éjszaka is,vizet csak akkor adok,ha nem tudok ciciztetni. és nem szokott rá a cicire :) második voltam
2011. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is 7 hónaposak vagyunk,de szerencsére alszik a fiam 2 hónapos kora óta,én azóta nem szoptatok éjjel.Tudom,hogy minden baba más,nekem is két különböző típusú van,de biztos,hogy szomjas?Csak azért kérdezem,mert mi panelban lakunk és bizony meleg van,mégsem szomjas a fiam éjjel.Igaz,ő nappal sem iszik még vizet,csak cicizik 3 óránként.Mi cumizunk,így ha kicsit nyöszörög éjjel visszaadjuk a cumit és alszunk-eddig ez bevált.Lehet,hogy a fogzás miatt ébred,mert ha ennyire tele a pelusa szomjas nem lehet-én nem cserélek pelust éjjel már 5 hónapja.
2011. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Az enyém is ilyen tájban szokott vissza az éjjeli kelésre, mert azonnal megszoptattam.

Másrészt viszont állítólag az anyatej fájdalomcsillapító hatású fogzás közben, így nem lenne szép dolog nevelési célból megvonni tőle. Esetlen kipróbálhatod, hogy ha tényleg a foga kínozza, megszoptatod, de ha tudod, hogy nem, akkor bevetsz valami más praktikát, de kérdés, hogy ez nem zavarná-e végképp össze.

2011. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony jó sok oka lehet.A fogzás mindenképp,anyahiány,mozgáfejlődés.

Én már lassan 4 éve nem alszok át egy éjszakát sem,van két picikém,a nagyobbik 2 évesen aludta át elöször az éjszakát.

2011. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom ez nem vigasztal de így is nagyon szerencsés vagy ám! Én 13,5 hónaposan szoktattam le arról, hogy (min.2x) ne keljen éjjel. 7 hósan 3x kelt ha jól emlékszem. Különben biztosan fáj a foga szegénynek.
2011. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!