Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van valami használható...

Kinek van valami használható ötlete az éjszakai 1 órás ébredések ellen? Már nagyon fáradt vagyok,2 hete csinálja az 5 hónapos babám. Nappal semmi gond vele.

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanezt csinálta, a foga jött. A viburcol ideig óráig segített, de már az is nagy segítség volt, hogy 2 és fél 3 órát egyben aludt, mert már olyan voltam mint egy zombi (napközben nem tudok aludni). Amikor kibújt a foga, javult a helyzet, most megint jön, újra nem alszunk:( Egyszer-kétszer kapott a fogára nurofent, olyankor aludt egész éjjel, de az csak végszükség esetén.
2010. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Igazán nem tudok használható tanácsot adni,mert nálunk nem vált be eddig semmi,de ötleteket tudok adni,amit kipróbálhatsz(hátha nálatok működik).

Amikor felkel eszik is,vagy csak felébred?

Ha eszik is,és le szeretnéd szoktatni,akkor vagy adj neki vizet(bár akkor lehet,hogy ezért fog kelni),vagy csak simizd addig míg visszaalszik.

Próbáld meg,hogy adsz neki enni fürdés előtt,majd utána is(hátha éhes,és azért kel).

Nem fázik?A kiságyba alá is teríthetsz egy vékony plédet.

Nincs melege?Egy réteggel kevesebb ruha,vagy vékonyabb takaró.

Most hirtelen más ötletem nincs.:((

Lányom 9 hónapos és a mai napig éjfélkor felkel enni(hiába adok kétszer is vacsit-tegnap még apával is evett a kétszeri vacsora után,mégis felkelt).Nekem a védőnő a személyes tapasztalatát mondta el:az ő fia 16 hónapos koráig kelt éjszaka enni,majd minden beavatkozás nélkül egyszer csak elhagyta.Úgyhogy ha semmi nem segít,akkor kitartás,lesz ez még így se!:))

További szép napot!

2010. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi most 7 hónaposak vagyunk és szintén 5 hónaposan kezdődött ez az éjszakázás. Amikor megetettem éjjel még előbb felébredt mint amikor nem etettem meg, uh. azt kizártam, hogy éhes. 2 hét múlva kibújt a 2 alsó foga. Aztán újra kezdődött a kínlódás, és elkezdtük használni a Viburcol kúpot. Azóta max. 1x ébred fel, de adok neki cumit és már alszik is tovább olyan 5-ig, 6-ig, akkor megetetem és még alszik 7-ig, 8-ig.
2010. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálja, ő 25én lesz 5 hónapos. De már vagy 2 hete ez megy. Pedig első perctől átaludta az éjszakát. A nappalokkal nincs gond, 3-4szer alszik. Éjjel viszont van, hogy óránként kel, 8tól fél 2ig elég, ha visszaadom neki a cumit, onnantól viszont 2 óránként kér enni. Nem tudom, hogy mikor fogunk már megint aludni.... :) Volt már olyan, hogy délután 3kor felébredt, és onnantól nem aludt fürdésig (7ig), majd evés és alvás, de ugyanúgy ébredt éjjel.

Az ínyén nem látok semmi változást, nincs bedagadva, nem fehér, csak az alsó 2 leendő fogánál van bemélyedés. Ez nem tudom, hogy mit jelent.

2010. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

5 hós kisfiam 2 hete kezdte el ezt a mizériát. Eddig szépen végigaludta az éjszakákat, de most több dolog miatt is állandóan mentem hozzá, volt olyan éjszaka, hogy fél óránként. Fogzás is közrejátszik, meg az, hogy a hasról hátra fordulást éjjelente gyakorolja, visszafelé még nem megy, hanyatt utál aludni, így kiabál, hogy fordítsam vissza.

Egyrészt a fogzására adok neki camomilla vulgaris 15ch-t, majdnem minden órában 5 golyót, adok neki ezen kívül Mercurius Solubilis 9ch-t napi 2x5 golyót, és 10 napja kap napi 2x Sedatif PC-t.

Most már ott tartunk, hogy 1 éjszakát ismét végigaludt, és az elmúlt két éjjel pedig csak egyszer kellett mennem hozzá, mert szomjas volt.

Szóval szerintem ha mindenki megtalálja a neki megfelelő alkati szert a homeopátiában, akkor van segítség.

(B)

2010. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg visszaemlékezni, hogy az utóbbi 2 hétben történt-e valami máshogy, mint előtte. Nem lehet, hogy pl. kb 2 hete kezdtétek meg a hozzátáplálást? Mert nálunk ez volt a gond, ha mondjuk többféle zöldségből/gyümölcsből készített ételt kapott délután (pl alma+répa), akkor éjszaka többször felébredt; ha visszaálltunk egyfélére (pl csak sütőtök), akkor végigaludta az éjszakát.
2010. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!