Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért baj hogy bimbóvédőt...

Miért baj hogy bimbóvédőt használok szoptatásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos mult az első perctől fogva csak bimbóvédővel szoptattam (befelé forduló mellbimbóm van)!

Azt mondják ismerős kismamik hogy el kéne hagynunk a bimbóvédőt mert a picinek hátrányai származhatnak belőle!

Milyen hátrányai???

Sok tejem van és a picim gyönyörüen fejlődi 3 hónap alatt 3250g-ot hízott!


2011. jún. 23. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Én a helyedben rákérdeznék,hogy milyen hátrányok:P

Egyébként egyet tudok mondani,amiért én elhagytam,hogy elegem lett az állandó sterilizálásból...Kezdetekben nekem is befelé fordult,de mára már "felszívta" a baba és simán be tudja kapni.

Azt mondják az okosok,hogy kötődés szempontjából nem tesz jót,de az ilyen okosok szerint akkor is szar anya vagy,ha nem tudsz szoptatni,szerintem...

2011. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ÁÁÁ NE HALLGASS RÁJUK:DDD

Én is azzal szoptattam már az elejétől, egyszerűen nem tudta bekapni a cicim.Folyton mondták, hogy hagyjam el, nem jó.Próbálkoztam vele, de csak sírt, és én is kínlódtam miatta, hogy ő sír!Így azt mondtam kb 3 hónaposan, hogy nem foglalkozok senkivel, nem érdekel, ha így kell szoptatnom, így fogok!

Azért egyszer-egyszer megpróbáltam neki odaadni nélküle, csak kíváncsiságból, de nem ment neki.Aztán mikor 6 hónapos lett egyik szoptatásról a másikra nem kellett neki!De tényleg, azóta 8 hónapos, nélküle szopizunk.

DE az sem érdekelne, ha azzal kéne szoptatnom, tényleg véletlenül sikerült leszokni:)

Szóval ne foglalkozz mással, ne izgasson mit mondanak, egyik füleden be, másikon ki, de tényleg!!!Aztán majd meglátod hogy alakul,nem lesz semmi baja, ha így kapja a tejcsit!!

jó szoptatást:)

2011. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

A kötődési gond szerintem csak a sokadik a sorban, és általában nincs rá ennyire direkt (negatív) hatással.

Ami miatt kevésbé előnyös: ronthatja a (még ki sem alakult) szopási technikát; csökkenhet tőle a tej mennyisége, ha a baba nem tudja elég erősen szívni a mellet és a tej vége benne marad; cumizavart okozhat az arra érzékeny babáknál. De ezek leginkább a szoptatás elején kritikus dolgok, az újszülötteknél a legrizikósabbak.

Ha ti már ennyi ideje sikeresen használjátok, akkor örülj neki, mert szerencsések vagytok, és nem valószínű, hogy a "kockázatok" miatt kellene már aggódnod. De egyetértek azzal, hogy védő nélkül kényelmesebb és gyorsabb szoptatni. Ha gondolod, megpróbálhatod elhagyni, aztán vagy sikerül, vagy nem. Nálunk a fogzás (kézrágás) hozta meg a változást 4-5 hósan, mert onnantól fogadta el a lányom a csupasz mellet is a szájában.

2011. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Megpróbálom majd néküle hátha sikerül! De ezek szerint nem akkora tragédia hogy azzal szoptatok!
2011. jún. 24. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!