Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kell hagyni a szoptatást...

Abba kell hagyni a szoptatást ekcéma miatt?

Figyelt kérdés
Már volt egy kérdésem ezzel kapcsolatban,barátnőm 2 hónapos gyerekéről van szó.az egész teste tele van,olyan mintha elégett volna.Ma egy doki azt mondta,abba kellene hagyni a szopit,mert az tartja fenn.Beszéltünk ibclc-el és lll tanácsadóval is,ők azt mondják ,hogy pont az anyatej fogja megvédeni a későbbi allergiától.
2011. jún. 24. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

És a doki mit mondott, mit egyen a baba? tápszert? A HA-s is tehéntejből van, ami ugye nem véd az ekcémától...

Szója alapút? Sajnos az is okozhat gondot...

Biztosan az anyatej okozza? ezt a doki miből állapította meg???? Tegnap óta kivizsgálták? Vagy csak a hasára ütött és ez a legegyszerűbb megoldás... Az ekcéma kiváltó ok legtöbbször rejtve marad. Akármi okozhatja, akár mosószer, parfüm, amit anyuka használ, de amit az anya megeszik az is (pl. tartósítószer...)

2011. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó mikor az anyukák okosabbak az orvosoknál:(((


Annál akérdésnél is írtam,hogy nekem 7 hónapos volt a lányom,mikor elválasztottam az ekcéma miatt!Azóta nem ekcémás,HA tápszert eszik.És attól,hogy nem szopozik tovább nem fog összedőlni a világ.Ez akkora marhaság,inkább szenvedje,vakaródzon az a csóró gyerek,meg fertőződjenek felül a sebei,de lényeg hogy szopjon!!!!ÁÁÁÁÁÁÁ komolyan mondom nagyon rossz hozzáállás.Ha a gyerek érdekei azt kívánják,hogy ne anyatejet kapja,akkor adni kell neki tápszert és kész!Fel fog nőni azon is!!!!!És én nem vagyok egyébként szopi ellenes mert az első gyerekemet 2 és fél évig szoptattam.De a kicsi érdeke azt követelte,hogy le kellett választani és kész,pont ,nem kell ezt ragozni!

2011. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálhatod mellőzni az étrendedből a tehéntejet, lehet, nekem azt mondta a doki, hogy az megy át az anyatejbe is, és attól ekcémás a gyerek. Az én kisfiam is ekcémás volt, de nem ennyire, neki volt néhány száraz folt a lábán, a testén, és az arcán. Télen jobban előjön, nyáron kevésbé. Mondjuk már nem ekcémás, úgy tűnik kinőtte. Meg mindig szopizik, most 21 hónapost. Annak idején voltunk vele bőrgyógyásznál is, szteroidos krémet írt fel rá, külön a testén levő foltokra, meg az arcán levő foltokra. Attól általában el is múlt pár nap alatt, csak aztán megint előjött. Fürdetni kétnaponta szoktuk, és gyógyszertári fürdetőt használtuk. Mondjuk én elég stresszes voltam azokban az időszakokban, mielőtt, és amikor ekcémás volt (családi gondjaink voltak), és azt is olvastam, hogy az anyai stressz hatására is lehet a baba ekcémás, ha a baba szopizik, ez nálam eléggé érvényes volt, úgyhogy így utólag belegondolva ennek a számlájára volt írható. Próbáljon a barátnőd nyugodt életet élni, a férje is kímélje, amennyire lehet, és javulni fog a dolog. Egyébként nekünk a bőrgyógyász nem mondott olyat, hogy ne szopizzon a gyerek.
2011. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyerekorvos sem mondta, hogy hagyjam abba a szoptatást, pedig ő mondta, hogy szerinte az anyatejtől van. Utolsó voltam.
2011. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!