Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csináltok mást is szoptatás...

Csináltok mást is szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondoltam, hogy közben beszéltek a babához, vagy énekeltek neki, vagy tv-t néztek, esetleg más? Én pár szót mondok csak neki olyankor (ügyes vagy, látom éhes voltál, jaj de finom stb.), de úgy veszem észre hogy nem is annyira befogadó szopi közben, hiszen az evésre koncentrál és ez így is van jól. De közben én néha nézem a tv-t (csak kora este), néha netezek (mert nagyon kényelmes a szék a számítógépes asztalnál, és ott is jól lehet szoptatni), néha telefonálok. Igazából általában több dolgot szoktam egyszerre csinálni, régebben sem szerettem pl. csak telefonálni, hanem közben pakolásztam, teregettem stb. De nem tudom, hogy ez rendben van-e így, vagy olyankor csak és kizárólag rá kéne koncentrálnom csendben? Szerintetek?

30 éves édesanya (2 hós babáé).


2011. jún. 25. 19:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi kiegészítés ehhez, hogy a kora reggeli kb. 8 órás szopi az ágyban történik, néha fekve, az éjszakai kb. 3-4 órakor szintén. Kora reggel még túl kába vagyok, úgyhogy akkor semmit nem csinálok közben, éjszaka pedig azért nem ,mert egyrészt nem akarom ezzel felélénkíteni, másrészt nem akarom a páromat sem zavarni. Tehát ezek csak napközben jellemzőek.
2011. jún. 25. 19:31
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Arra már nem emlékszem, hogy beszéltem-e hozzá közben, de amíg kicsi volt nagyon hosszú ideig tartott egy-egy szopi (1- másfél óra is), akkoriban rengeteg könyvet kiolvastam szoptatás közben, de ahogy nőtt elterelte a figyelmét a lapozás, olyankor abbahagyta a szopit. Sokat beszélgettünk azalatt a férjemmel, tévéztem, neteztem közben.
2011. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, olvasni is szoktam közben én is :-) de az igaz lehet, hogy ha nagyobb lesz akkor már nem fog annyira belefeledkezni a szopiba, viszont akkor lehet hogy már csak rövidebb ideig fog tartani. Mondjuk ő azért nem szopik óra hosszat, inkább a fél óra a jellemző.
2011. jún. 25. 20:45
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a net nem ment közben, mert általában mindkét kezemet használtam a szoptatáshoz. Viszont én is olvastam, néztem tévét, dvd-t, beszélgettünk a férjemmel, barátnőmmel. Kb. olyan 8 hónapos koráig tudtam így csinálni, akkor kezdte zavarni minden külső inger, így elég hamar eljutottunk oda, hogy a férjem sem lehetett a szobában, ha szopizott, mert elterelte a figyelmét. :) De akkor már csak rövid ideig tartott egy-egy etetés.
2011. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Persze,mindenfélét!

Én például legtöbbször Tv-zek,laptopozok,néha olvasok,eszek,iszok.A beszélgetés már zavarja,és az olvasás se igazi,sőt mostanában már a tv-t is csak akkor kapcsolhatom be ha már belemerült.Néha 10 perc,de van, hogy 30-50perc a szopi.

4,5hónapos a baba

2011. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor jó, megnyugodtam hogy nem csak én vagyok így ezzel...
2011. jún. 25. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
ÓÓÓ nálunk ez csak 4 hónapos koráig ment így. Utána annyira érdekelte mindne,hogy abbahagyta a szopikat. 7.5 hónapos csendnek kell kelleni és senki nem lehet benn,mert akkor nem eszik:( De amikor kicsi volt én mindig tv-ztem
2011. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Enyém olyan 3-4 hós koráig 1-másfél órákat szopizott. Olyankor bekészítettem enni-inni, olvasnivalót (fekve szoptatok).

Utána kinyílt a világ :), örülök, ha nyugton tudom tartani 5-10 percre és addig csak háromszor gurul el majd parkol vissza. Igazából most ô akar szopi közben mindenféle mást is csinálni :))

2011. jún. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:-D Hát akkor jó lesz, ha erre felkészülök idejében...
2011. jún. 26. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk nem mehetett sem tv,sem számítógép,sem semmi,és beszélgetni sem tudtunk,mert akkor nem az evésre figyelt,és ő is órákat volt képes rajtam lógni,így én azt találtam ki,hogy hangoskönyvet töltöttem az mp3 lejátszóra,és így művelődtem.
2011. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!