Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kötelezö megkezdeni 6 hónaposa...

Kötelezö megkezdeni 6 hónaposan fokozatosan az elválasztást? Lehet, hogy ha késöbb kezdem el akkor tovább tudok majd szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 15:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelező megvonni egy babától a számára legmegfelelőbb táplálékot? Amíg van tejed, ne vedd el tőle.
2011. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

miért, ki kötelezhetne erre? :S


addig szoptasd, amíg neked és a babának is kényelmes és jól esik

2011. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
ugy értem nem lesz semmi baja ha pl 1 évig kizárólag csak anyatejet kap? Nem lesz rossz étvágya ha nahyobb lesz
2011. jún. 26. 16:04
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Most mar el kezdheted a pures eteleket, de kiegeszitonek szoptasd meg. 1 evig nem csak kizarolag anyatejen el. Kell neki tobb is. Egy ev felett kaphat csak tehentejet. Jobb ha beszelsz egy vedonovel, ugy latom nem sok ismereted van, a babaneveles kulonbozo stadiumarol.
2011. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
A hozzátáplálást elkezdheted,ettől még nem kell elválasztanod.Fél éves kora után már nem lesz neki elég kizárólag az anyatej.Kóstoltass vele dolgokat,és utána mindig szoptasd meg.Így eszik zöldséget,gyümölcsöt is,és bőven szopik is.
2011. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

szia

azért kell elkezdeni, mert már nem biztos hogy elegendő tápanyagot, vitamint kap az anyatejből. Ebben a korban nő a mozgástere, igénye ezért kicsivel több kalóriára is szüksége lehet a babának.

Azzal hogy most elkezd kóstolgatni a baba, nem jelenti azt hogy ki is kell váltani szopit.

És hogy egyebet is eszik a baba, nem jelenti azt hogy el is kell választani.

Viszont bármi történhet, egyik napról a másikra el is apadhat a tejed.


A fiam 18 hónapig szopott, 14 hós koráig napi 5 ször. Ekkortól eszi azt amit mi is.

A lányom 12 hós koráig szopizott napi 5ször, 13 hós volt amióta azt eszi amit mi. Most 16 hós napi 3-4 szopik.

2011. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Az én kisfiam 8 hónapos koráig szinte csak szopizott,bármivel próbálkoztam öklendezett tőle,egyedül üveges gyümit evett.Viszont folyamatosan kóstoltattam főzelékkel,husival,de nem erőltettem,aztán egyszer csak elfogadta.Azóta mindent megeszik.Viszont szerintem sem elég már csak az anyatej neki.Az meg hogy meddig tudsz szoptatni szerintem nem ettől függ,ha kap már mást is,attól még sokat fog szopizni.Az én babám 10 hónapos,már elég sok mindent eszik,de még szopizik is,és nincs baj a mennyiséggel.
2011. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Kötelező igen, az anyatej nem elegendő. Én láttam olyan babát, aki egyidős volt az én fiammal, na kb 3 hónaposnak néztem. Az én fiam már szinte önállóan járt, amikor ő még feküdt mint egy darab fa. Iszonyatosan visszamaradott volt, mint az afrikai kiskölykök, akiket csak anyatejjel táplálnak.

Az anyja az egyetemen volt társam a másfél órás előadásra úgy jöttek, hogy nagyika kint volt a folyosón a babával és kétszer szoptatta a másfél óra alatt. Mert iszonyatos mennyiség kell egy nagyobb babának, hogy feküdjön, mint egy fa. Szerintem ez butaság.


Egyébként ettől függetlenül még szoptathatod, én 23 hónapos koráig szoptattam napi 3szor. Szerintem ennél tovább szoptatni már igazán felesleges.

2011. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes elkezdeni kóstoltatni. Nagy mennyiséget, úgysem biztos, hogy elfogad a kanalasból. Meg ugye néhány kanálnál többet nem is javasolt az először evett ételekből. Az elsődleges tápláléka így is az anyatej marad. Négy gyermekem van, három már nagyocska. Mindegyiküket szoptattam. Fél éves korukban elkezdtük a kóstoltatást. Ilyenkor tényleg elég volt pár falat nekik. Ennek ellenére a gyerkőcök három éves korukig szoptak. Tehát nem függ a hozzátáplálás kezdetétől, hogy mennyi ideig szopizik.
2011. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz pépeket adni, próbálkozz az igény szerinti hozzátáplálással:

[link]

[link]


Röviden az a lényege, hogy a baba szoptatás után kap valami szilárd kaját, amit a kezébe fog, nézeget, nyalogat. Ettől elválasztódni nem fog, de megismerkedik az ízekkel. Én nem próbáltam, de sokan szeretik.

2011. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!