Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek hogy csinálja...

Szerintetek hogy csinálja tovább az elválasztást?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom és még mindig úgy alszik el, hogy szopizik, éjjel is hol többet, hol kevesebbet és reggel is. Többször próbálkoztam már a szopik számának ritkításában, de csak tegnap sikerült egy kicsit haladni előre.

Reggel még szopizott és a déli alvásnál mondtam neki, hogy elromlott a tej, de majd éneklek neki. 1-2 perc elégedetlenkedés után hozzám bújt és 10 perc alatt elaludt. Nekem ez nagyon nagy dolog, mert eddig bár soha nem hagytam sokáig sírni, de sokkal nagyobb ellenállásba ütköztem. Délután egyszer-kétszer mondta, hogy elromlott, de nem sírt érte, mondjuk délután már nem is szopizott. Este lefekvésnél nagyon elszomorodott és sírt és mondta, hogy elromlott. Annyira megsajnáltam, hogy mondtam, hogy este még lehet jó a tej nézzük meg és adtam neki. Erre aludt el. Éjszaka is felkelt kérte is és kapott is. Fokozatosan szeretném leszoktatni, de lehet rosszul tettem, hogy este adtam neki, ha már az jutott az eszébe, hogy elromlott. Most délután persze nem adok neki, remélem megint nyugodtan beletörődik, hogy nem is jó. Hát légyszi írjatok véleményt, mert nagyon jól jönne. Köszi!


2011. aug. 20. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért nem várod meg, amíg magától lemond róla? Ha megérik rá, megteszi, hidd el. A lányom három hónappal a 3. szülianpja előtt hagyta el végleg, addig fokozatosan kért egyre kevesebbszer. Először a napközbeni cicizések maradtak ki, majd a reggeli, a délutáni, az éjszakai, és legvégül az esti, mert elaludni csak szopin szeretett.

Én szoptattam akkor is, amikor a testvérét vártam, majd tandemben a két gyereket. Viszont annyi kompromisszumot kötöttünk, amikor a tesó pocakba került, hogy napközben, később pedig már éjjel is, ha felébredt, cumisüvegből kapott tejet. Ezzel könnyebb lett nekem, neki pedig nem kellett a szopiigényéről teljesen lemondania. Addig nem volt soha cumisüvege, de szépen megszokta és megszerette, így nekünk végülis az is segített.

2011. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!