Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ujszulott babat a korhazban...

Ujszulott babat a korhazban milyen gyakran es mennyi ideig rakjatok mellre?

Figyelt kérdés

A cukros vizet uvegbol adjatok?-nem zavarja meg?Mikortol fejtek?Es azt a kovetkezo etetesnel odaadjatok?Poharbol?

Parazok a cumi zavartol,es hogy ne sarguljon be ha mondjuk amugy is aluszekonyak par naposan.Koszi elore is!


2009. márc. 26. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én room in-ben volta ma lányommal, így szerencsére mindig cicire tudtam tenni amikor csak akarta.

Az első napon csak előtejem volt, kb óránként nyalogatott belőle pár cseppet (de amilyen pici a gyomruk ilyenkor, elég is volt neki), és közben végig aludt.

Második napon már egész ügyesen próbált szopizni, így délutánra be is lövellt a tejem, onnantól (egészen háromhós koráig) másfél óránként evett.

Mondjuk picit besárgult itthon, de én szigorúan keltegettem és így pár napa alatt teljesen rendbejött.


Nekünk nem volt sem cukrosvíz, sem egyéb pótlás hál istennek.

2009. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors valaszt!Barcsak en is ilyen szerencses lennek.Jo hogy irtad,en tuti kivettem volna a szajabol a cicit ha latom hogy alszik ajta...Kozben meg eszik...Na ebbol lenne a sargasag,meg az aluszekonysag...

Koszi.

2009. márc. 26. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! A babát olyan sűrűn tedd mellre, amikor kívánja! Kezdetben előtejed lesz, ami bőven elég a babának, s minél többször lesz mellen, annál hamarabb lövel be a mell. előfordulhat az is, hogy nem akar lejönni a mellről a baba. Fejni csak akkor célszerű, ha már belövellt a mell, s lazítani kell. Nem kell odadani a babának, inkább a szopizzon a mellből, a lefejt tejet akkor érdemes odaadni, ha kevés volt neki a mell. Cukros vizet abban az esetben adj neki, ha nagyon kevés az előtej.

Ha aggódsz, azzal nem változtatsz azon, hogy besárgul-e. Szépen szoptatni kell, ha besárgul, akkor aluszékonyabb lesz, de attól is szoptatni kell és lehet!

2009. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 3 óránként kaptam meg a kisfiamat 1/2 órára. Akkor mindkét cicire ráraktam. 4 nap után lett tejem. Fejni nem tudtam semmit.
2009. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!