Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Katasztrófa lett a szoptatás,...

Katasztrófa lett a szoptatás, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy én rontottam el, de hiába tettem óránként mellre, akkor sem lakott jól sosem. Ezért engedtem az orvosi nyomásnak és adtam neki tápszert is, bár borzasztóan féltem, hogy ezért le fog szokni a ciciről. Most 3,5 hónapos a kisfiam és ez már kb. 1 hónapos korától így megy. Nem is volt gond, voltak napok így is, hogy nem kellett neki a tápszer pótlás, csak szopott. Mindig elfogadta szépen a mellemet, és utána a lehető legkisebb lyukú cumisüvegből adtam neki a pótlást, leginkább csak este.

Kb. 1 hete viszont elkezdett harcolni a mellemen, ha nem dől a tej, akkor feladja, és a nagy küzdelemből sokszor az sül ki, hogy az addig kiszopizott tej is visszajön. Így már lassan én is feladom, mert ordításba torkollik minden szoptatás, és ez felőrli az idegeimet. A gyerek éhes marad, én meg halál ideges vagyok, hogy miért nem szopik. Már mindenféle pózt kipróbáltunk. Nagyon zavar, hogy erővel kell a fejét odafognom, viszont ahogy meglátja a cumisüveget, már vigyorog és szinte remeg a kajáért.

Ez azt jelenti, hogy vége a szopizásnak, vagy lehet csak átmeneti állapot? Küzdjünk továbbra is, még akkor is, ha ez már szinte a gyerek megerőszakolása?


2011. jún. 28. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
jobban jársz ha ezek után lefejed neki
2011. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, ugyhogy együttérzek Veled. Mi 1 hónapig kűzdöttünk, már teljesen kiborultam a sok üvöltésétől a mellemen. Ráadásul ő életében nem kapott cumisüveget. 1 hónap után, mikor már nem gyarapodott a súlya, feladtam, és lefejt tejet kap, ami nekem ugye kétszeres munka, meghát a szopizás végét is megsirattam- de elvégre már 5 hónapos.. Nektek sok erőt, még 1 picit szerintem érdemes próbálkozni, hátha...:-) Nekem olyan mohó, és éhes volt, hogy nem sikerült, de igy minden ok.
2011. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fejni max. 40 ml-t tudok a két mellemből :-( akkor itt a vége...
2011. jún. 28. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Szakember biztosan tud rajtad segíteni, nekem csak annyi jutott eszembe, hogy ha már idáig fajult a doldog, akkor fejd ki a tejedet, és így add oda neki cumisüvegből.
2011. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Legyél türelmes és kitartó, ha te ideges vagy azt a baba megérzi. Ne add fel a szoptatást, sok macerától kíméled meg magad.Inkább próbáld meg szaporítani a tejcsit, szedj homeós szereket, igyál édeskömény teát. és legfőképp nyugodj meg. Minden szopi után próbálj meg fejni is és hidd el lesz ott annyi tejcsi h bőven jól fog lakni a babád és nem kell neki pótlás. Ja és a legelső dolog , h dobd ki a cumisüveget, h még csak véletlenül se kapjon abból pótlást. Ha kell fél óra elteltével rakd inkább mellre, de ne adj neki pótlást. Tudom ez sok időt elvesz, de azért vagy otthon a piciddel, h erre legyen most időd.

Kitartás!! Ne add fel!!védőnő

2011. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
add a pótlást szoptanítból, így szopik is meg jól is lakik, neked meg több lesz a tejed közben. én is így csináltam annó, 1 hónap alatt elhagytuk a tápszert. most 21 hós, és még mindig szopik
2011. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még ne add fel,de ha úgy alakul hogy tényleg nem kéri már,akkor se hagyd abba a fejést.pont így voltam énis. az elejé csak 40 mili jött le a kettőböl és pótoltam tápszerrel,de elkezdtem inni napi 4 liter vizet és fejni 3 óránként mindkét mellemet.most kb 2 hónap után már ott tartok hogy 100-150 mili jön le.napi szinten 700-800 mili. A tápszert teljesen elhagytuk!!! elég kemény meló de megéri!!engem már nem érdekel hogy nem szopik,az a lényeg hogy anyatejet kap!minnél sűrűbben fejjél és legalább egy fél óráig.ja és én az elején minden este csináltam egy szaporító fejést két héten keresztül!!váltogasd a mellet ha fejsz,ha már nem jön a jobbol menj a balra,majd vissza és így tovább addig amíg jön belőlük. KITARTÁS!!
2011. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

MI is voltunk ilyen helyzetben mikor 2 hónapos körül volt a kisfiam. Most 5 hónapos, s még mindig szoptatom. Mi is azzal rontottuk el az elején, hogy éjjelente cumisüvegből kapta a lefejt tejet. Majd mire leálltunk, kis idő elteltével, mivel ha úton voltunk is így kapta, cumizavaros lett. De nálunk olyan szinten, hogy amint meglátta a mellem, s közelítettem a fejét, elkezdett üvőlteni, s a mellemet tolta el magától. Megvontuk tőle a cumisüveget egy kis időre, kanalaztunk, s a cumit is, de arról fokozatosan akartuk leszoktatni. Eleinte akkor vettük el tőle, amikor elaludt, s idő után már nem is kelt fel rá, majd néha napközben, mert nála éjjel nappal egyfolytában a szájába volt a cumi. Sajnos nagyszülők rászokatták. Apóssal élünk, ő minden kis nyöszörgésre azzal reagált, hgy bejött a szobába, nem érdekelte hogy bent vagyok én is, s nem adom a szájába adta a cumit. Még erről volt nehéz őt is leszoktatnom, hogy a saját gyerekem had neveljem én.

De megérte. Néha kap cumisüvegből, ha mennem kell orvoshoz., ahová nem lehet vinnem, s akkor a párom adja neki oda, mert ő nem tudja kanállal etetni. De már elfogadja a mellemet, nem hisztizik rajta.

S most akarunk majd a 2-es lyuku etetőcumira rátérni.

2011. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen készülék:


[link]


[link]


A lényege az, hogy a kis szilikoncső végét oda erősíted a mellbimbódhoz, és akkor "szopiznia" kell, hogy kapja a tápszert.


Itt jobban látszik, hogyan lehet használni:


[link]

2011. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
2011. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!