Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védőnőm szerint szoptatás...

A védőnőm szerint szoptatás ideje alatt nem szabad tejet inni (tehát madártejet sem ehetek stb. ). Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém azt mondta, hogy csak mértékkel. Átjut az anyatejbe, és ugye egy éves kora előtt jobb, ha nem kap tehéntejet. Egyszer-egyszer azért nyugodtan ihatsz, csak figyeld a babát utána. Ha megfájdul a pocija, inkább ne igyál. Én reggelente ittam 2 deci tejből tejeskávét, semmi gond nem volt.
2009. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás alatt lehet tehéntejet inni, csak nem túl sokat, mert bánthatja a baba pocakját, ha az anyukája sok tejet és tejterméket fogyaszt a szoptatás kezdeti szakaszában mikor még hasfájósak a babák. Napi fél liter tej nem szokott gondot okozni, és madártejet is ehetsz, csak mértékkel.


szoptatós anyuka

2009. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes,mert a madártejet sokan tejserkentőnek tartják...
2009. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, hogy nem kell teljesen lemondanom a tejről (nagyon szeretem).:)
2009. márc. 26. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap kakaóval vagy jegeskávéval kezdem a napot és szoptatok, de a 6 hós lányommal semmi probléma sincs.
2009. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőnk szerint napi fél liternél többet nem szabad. Ebbe beleszámít a tejtermék is (joghurt, kefír, sajt).

Én már 11 hónapja iszom a tejet, mert szeretem. Semmi baja nem volt a babának tőle. :-) De ki kell tapasztalni.

2009. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor én most ellenkezem. Az én lányomnak olyan szinten fájt tőle a hasa, ha meg mertem inni egy decit, aznap tuti nem aludtunk, szóval csak óvatosan. Amúgy, mikor már bevezethettük nála a tehéntejet sem bírta. 15 hónaposan itta úgy meg, hogy nem fájt tőle a hasa. Addig tápszert kapott a szoptatás után. (Ami a második baba megfoganásakor maradt el.)
2009. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan tejet nem iszok, nem rajongok érte, de joghurtot eszek, tejterméket fogyasztok. Nekem is mondta a doktornő ,mint sok mást hogy mit ne egyek. De én csak a k betűsöket nem eszem, meg borsót. Hagymát, tejterméket, pirospaprikát, fűszereket igen. Igazából nem is gondolkozok rajta mit lehetne mit nem. 5 hónapos a babám, és nem volt hasfájós. Szerintem egy kicsit túl van spilázva a mit ehetek és mit nem témakör. Mindent csak mértékkel. Ez persze az én véleményem, én így csinálom, de mindenki úgy, ahogy jónak látja.
2009. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm már annyi mindenre azt mondta, hoyg szoptatás alatt nem ajánlott fogyasztani, hoyg marad kb 10 féle kaja, amit ehetünk. De azért ugyanakkor táplálkozzunk változatosan......Hmm....
2009. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok tejet iszom az első perctől, madártejet pedig tejserkentésre literszámra ettem az első hetekben. Semmi baja a fiamnak és még most is van tejem.

7 és fél hós baba anyukája

2009. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!