Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam el 16 hónapos...

Hogyan válasszam el 16 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Már csak reggel és este szopizik, vagyis inkább csak cicizik, mert úgy mint régen már nem indul el a tejem szoptatás közben. Szeretném elválasztani, de nem fogadja el a tejet, a baba tejet, kakaót, maci kávét és a joghurtot sem.

Olvastam, hogy naponta 2x2 dl tej alapú táplálék kellene neki, nekem már biztosan nincs annyi tejem.

A másik, hogy már nagy és nem szeretném, ha 3-4 évesen is a mellemen lógna.

Minden tanács érdekel, kinek mi vált be, hogy sikerült leszoktatni, illetve más tej alapú italra rászoktatni.

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jún. 30. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
hagyd abba a szoptatást. Nincs cici. Pár nap alatt helyrerázódik.
2011. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom is korabeli(14hós) s még nem akarom elválasztani.Azért szerintem a 3-4éves kortól még messze van..Igaz az enyém még nem megy csak mászik.A lányom a mai napi alig evett vmi joghurtot meg(pl görögöt ette csak meg a Nestlé babapudingját)Ma kiváncsiságból összekevertem neki Sinlaccal és ugy megette hogy csak néztem..Próbálgass esetleg többféle tejet is hátha valamelyik izleni fog neki:)
2011. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helyesbítés

3-4 évesen egy gyerek sem lóg az anyja mellén,max még egyszer kétszer szopik naponta.A könnyű elválasztás 1 éves kor előtt történik,utána már cirkuszos.

2011. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok, persze túloztam picit a 3-4 évessel. Viszont egy baráti család 2,5 éves lánya éjjel 5x 6x, napközben pedig amikor eszébe jutott akkor cicizett. Voltunk együtt nyaralni, mindegy volt, hogy strandon autóban, és ha nem kapta ordított üvöltött. Én így nem szeretnék járni.

Azt hiszem a "kötelező" szoptatási időn bőven túl vagyunk.

2011. jún. 30. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam lassan 17 hónapos.

Eddig reggel este cicizett ő is. Ahogy mondod, inkább csak cicizik már... :)

Mi 2 hete hagytuk el a reggeli cicizést. Bár elég sűrűn előfordult az utóbbi időben, hogy nem is igazán kérte reggel, egyszer-kétszer el is maradt. Így aztán úgy döntöttem, hogy reggel nincs több cici.

Viszont ő szereti a tejet. Most már egy bögre langyos tejcsivel indítja a napot.


Ízesített junior italt nem próbáltál még? Itt sok kérdésben olvastam már, hogy szeretik a kicsik a vaníliás/banános gyerekitalokat. Vagy más márkát, mint amit eddig próbáltatok?


Én lassan szeretném elhagyni az esti cicizést is, de azon alszik el, és így elég könnyű dolgom van az esti elalvással. :)

2011. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!