Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » HOgyan válasszam le a ciciről...

HOgyan válasszam le a ciciről 14 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Napi 2-3x szopizik,de már csak 1-2 csepp van.A lelkemet megviseli,nagyon szerettem szoptatni,de már nyűgös mindketőnknek.Egyrészt nem vagyok vele állandóan(dolgozok),kellene már allergia gógyszert szednem,de addíg nem lehet,meg már elég necces amikor mindenhol húzkodja a pólom amikor rájön.A legjobban elalváshoz kell,jönnek a fogai azon nyugszik meg,cumi helyett,de a rendes cumi nem kell neki.Nagyon sajnálom,de már nem tudom mit csináljak,úgy gondolom eljött a ideje.
2011. ápr. 26. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
esetleg, ha ilyenkor etetnél vele valamit cumiból? azt elfogandá? aztán azt is fokozatosan elhagyni
2011. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Hát, amíg a fogzik és ez megnyugtatja, addig talán lehetne még egy picit húzni...? Amikor jönnek majd a nagyőrlők, az lehet, hogy még jobban megviseli majd.

Nem tudom, ezt neked kell eldöntened. Megértem, hogy vacillálsz, tényleg nem egyszerű a helyzet.

Bárhogy is, én azt javaslom, hogy próbáld meg akkor visszavenni a napközbeni szopik számát, mert ez még mindig kíméletesebb, mint azonnal elhagyni. Ill. valahogy rászoktatni, hogy házon kívül már ne akarjon szopizni, vagy legalábbis ne pólóhúzkodással jelezzen. Hátha ez kicsit könnyítene.

2011. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már a nagy fogak jönnek!Most készülődik a 12.-ik.Igen,talán utána lehet nem is igényli,tejcsi már nemnagyon van,tehát nem lakik jól,már eszik szinte mindent.Addíg adok egy kis időt neki,de félek hogy minden nappal egyre nehezebb lesz,egyre okosabb és nemhiába tudja hol a cici!
2011. ápr. 26. 23:02
 4/6 anonim válasza:
Most 15,5 hós a kisfiam, hasonló problémákkal küzdöttünk, de már egy hete teljesen elválasztottam. A fokozatosság elvét alkalmaztam. Előbb elhagyni a nappali szopit, majd az éjjelit, végül a cicin valéó elalvást. A nappaliról már régen leszokott, de éjjel sokszor (akár 10x is ) fel volt. Aztán nagyon megharapott, akkor betelt a pohár, és éjjel nem adtam neki, persze sírt, de ott voltam mellette, simiztem, végülis megnyugodott. Akkor éjjel nagyon sokszor fel volt, majd még egyszer megismétlődött, és a 3. éjjeltől átaludja!!! az éjszakát, vagy max egyszer kel fel, de akkor simi, és visszaalszik. Utána következett a cicin való elalvásról leszoktatni. Az is hasonlóan történt, egy két este nehezebben ment, de most már ez is megy. Szerettem én is szoptatni, de most már kipihent anyuka vagyok, ő meg megtanulta, hogy anya nem csak szoptatást jelent, akkor is ott vagyok, ha szüksége van rám, csak más formában.
2011. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 9 hónaposommal vagyok így. Már nem igen van tejcsi, csak 2x szopizunk, csakhogy még igényelné, de már nincs szinte semmi, és persze mivel nem nagyon jön belőle, hisztizik, hogy ő akarja, de nem jön. Csak beidegeli magát, és szerintem már jobb lenne, ha nem szopizna, talán attól nyugodna meg. Már az enyém is tudja, hol a cici, vetkőztetne állandóan, de hiába teszem cicire, rögtön megy a hiszti 1 perc után, hogy nem jön belőle. És aztán meg alig lehet megnyugtatni.

Szerintem nyugodtan elválaszthatod, lehet, hogy lesz egy-két nap, ami nehéz lesz, de utána jobb lesz. És szerintem könnyebb elválasztani még ilyen idősen, mint 2-3 évesen. Én szerettem volna 1 éves koráig szoptatni, de már nyűg nálunk is. Az a lényeg, hogy próbálj meg határozott lenni, döntsd el, hogy mi legyen, és ha úgy döntesz, hogy marad, akkor ne rágódj rajta, de akkor se, ha úgy döntesz, hogy befejezitek. Tudom, hogy nehéz határozottnak lenni, (én is épp most tapasztalom) de muszáj.

Sok sikert!

2011. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok.Igen ez a baj hoy nem vagyok elég határozott,mert egyben szomorú is,mivel már a második baba,nem tervezünk harmadikat és ha belegondolok hogy soha többet....ez nagyon elszomorít.De amúgy meg rossz,fáj is,mert lényegében "szárazon" szívja és fájnak a bimbóim,nem sebes de rossz.A nappali cici nélkül már megy,úgy néz ki,még az éjsakai hátra van.Jó babázást!
2011. máj. 3. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!