Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicin altatni nem veszélyes?

Cicin altatni nem veszélyes?

Figyelt kérdés

"veszélyes" idézőjelben

Sok problémával járhat. Nincs büfiztetés = lenyelt levegők -> hasfájás. Nem rendesen lenyelt tej visszabukása fekve stb. Tejtermelés lelassulása.


2011. jún. 30. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A tejtermelés ettől nem fog lassulni, épp ellenkezőleg! Minél többet, tovább szopik a baba, annál több lesz a tej.

A tejet így is lenyeli, hisz a nyelő reflex még alvás közben is működik (a szopó is), hiszen akkor a nyáltól is megfulladnánk, ha nem...

Amikor elalszik a baba, sokkal lassabban, nyugodtabban szopik, kevesebb levegőt nyel, így az is megeshet, hogy böfiznie sem kell. Az én lányom pl. éjjel is többször szopizottt, szinte alvás közben... eleinte próbáltam böfiztetni, de soha semmi nem jött. Aztán el is maradt... ennek ellenére sosem fájt a pocija. Mondjuk, a böfi magától jön ki, a böfiztetéshez nem kell, hogy ébren legyen a kicsi.

ha bukik a bab, a tej kicsordul, akárhogy fekszik... ha véletlenül pici a tüdőbe is szalad, azt kiköhögi egy érett baba.

2011. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Igazad van,ez csak mostanában lett rossz szokás.

Ha a baba jóllakott,akkor elalszik. Ha nem büfiztetik,akkor a sok lenyelt levegőtől jobban fáj a pocija,mint büfi után. Ha büfi után nem teszik azonnal az ágyába aludni,akkor megszokja,hogy a cicit cuminak használja és csak az anyuka kezében fog aludni.

Nem igaz,hogy ez a jó,mert a babának szüksége van az anyuka közelségére. Amikor szoptatod,az a közelség elég neki. Sokkal inkább szüksége van arra,hogy tudjon nyugodtan aludni az ágyacskájában.

2011. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
82%

Nem, alapból nem veszélyes.

A mellen elalvó baba általában nem azonnal ájul be (bár ilyen is van:), hanem hosszabb idő alatt alszik el. Ezalatt viszont egyre lassabban szívja a tejet, a végén már csak cumizik, tehát egyre kevesebb tejet és levegőt nyel. Elalvás után pedig nem mozog, tehát nincs, ami összekeveredjen a hasban. - Ezért így sincs semmivel nagyobb esélye a hascsikarásnak, mintha ébren lenne.


Ha a baba nem bukós fajta, akkor akár még fekve is lehet úgy szoptatni, hogy elaludjon (pl. franciaágyon). Így sem böfiztetni, sem mozgatni nem kell - várhatóan nem is fog semmi visszajönni. Ez a módszer nagyon hasznos lehet az első hónapokban, amikor sok baba visszariad, amint megérzi, hogy lerakták az ágyába. Én is hónapokon át szoptattam így és a lányom sose ébredt meg szopi után, mert nem kellett pakolgatnom.

Ha viszont bukik, akkor érdemes jobban résen lenni. Pl. még az elalvás előtt (de a nagy evészet után) párszor böfiztetni, és csak utána hagyni elaludni. De még itt is lehet kísérletezni a fekve szopival, csak óvatosabban, mert idővel a bukás is abbamarad, ugye.

A biztonságra (ne essen le az ágyról; egy légtérben lenni a próbák idején, hátha valami visszajön neki stb.) pedig mindig oda kell figyelnünk, nemcsak ilyen esetekben.


A tejtermelés sem fog lelassulni, ellenkezőleg: a cumizás alatt időnként szív is a baba, ez pedig plusz ingert jelent a mellnek, ami serkenti a termelést, ahogy már sokszor leíródott.

2011. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, azért jobb ha büfizik, nem előnyös ha lerakod rögtön, de persze ha elaludt nem fog büfizni. Ha keveset szopizott, már az elején elaludt, szerintem nem gond. Mi úgy csináljuk, hogy ha elalszik, még tartom kb 25 percig ilyen félig ülős félig fekvős pózban magam előtt, biztos ami biztos, utána lerakom a kiságyba. ha éppen csak belekortyolt és elaludt, akkor le szoktam tenni.

Amikor felébred akkor veszem fel büfire újra, és szokott is jönni.

2011. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes :)

Mindkét lányom bealudt a cicin, és a nagyobbik ráadásul nem tudott soha büfizni. Akármit csináltam vele, nem büfizett. A gyerekorvos azt mondta van ilyen, tegyem hasra, és akkor majd kijön aminek ki kell jönnie, ha akkor sem büfizik, akkor majd az alvégen jön ki a levegő :D...igaza volt :D

A kisebbik hét hetes, ő büfizik, ha alszik akkor is. Elalszik a cicin, és utána simán lehet büfiztetni, nem ébred fel, max a fejét átfordítja. Éjjel fekve szopiztatom, mert így tudok aludni, ő javában vigyorog még egy óra múlva is ha éppen nem álmos, nekem viszont nem kell éjjelente órákig fenn lennem. Ilyenkor csak akkor büfiztetem, ha tekereg.

2011. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veszélyes.
2011. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eddig azt hittem nem veszélyes... születése óta folyamatosan elalszik a 3 és fél hónapos babám cicizés közben ami a mai napig nem is okozott problémát. Szokásához híven szopizás végén félálomban még erőteljesen rászívott a cicire, majd egy nagy mozdulattal elengedte, és láttam nincs valami rendben, nem a megnyugvás és elalvás következett, hanem kezdett belilulni az arca, azonnal vállra vettem, aztán a combomra fektettem, semmi, üres tekintettel lilás fejjel nézett, majd elkezdtem rázni, és közben már telefonáltam is segítségért...magához tért, rettegek a következő szopitól mert fogalmam sincs min változtassak hogy ez mégegyszer bekövetkezzen. Köhögni nem köhögött levegőt végig vett rendesen, nem tudom mi lehetett a baj...
2012. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!