Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicin altatni 10 hònapo...

Cicin altatni 10 hònapos babàt? Mi a vèlemènyetek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valakinek van erre energiája, csinálja. Mindenkinek a maga döntése. Semmi baj nincs vele.


Én személy szerint alkalmatlan lennék rá. Ha igényelné, akkor inkább melléfeküdnék, vagy akár még ringatnám is. Élő cumi nem szeretnék lenni.

2011. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém 17hós és még mindig cicin alszik el!!Nem bírom, de nem tudom leszoktatni!Sőt még napközben is rám mászik és kiveszi a mellem, ha nem engedem akkor megy a hiszti!
2011. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még cicin aludtak el a gyerekeim. Aztán szépen lassan leszoktak róla, nem volt semmi gondunk a leválással.

Én szerettem, hogy így alszanak el, mert 10-15 perc szopi közben mindketten ellazultunk, a gyermek elaludt, én pedig pihentem.

2011. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:
100%

Az én lányom 25 hónapos koráig így csinálta. Sőt, még ma is előfordul, ha napközben valamiért nem alszik és az esti szopinál beájul. És semmiféle gondunk nem volt a magától elalvásra való átállással. Nem kellett erőltetni, vagy szoktatni, nem úgy, ahogy egyes könyvek trenírozzák rá a gyereket...

Sajnálom, hogy sok anyuka nem elég bátor és tájékozott, hogy ezt az utat válassza.

Szerintem teljesen rendben van. Jó eszköze tud lenni a hosszú távú szoptatásnak, amennyiben valaki ilyen irányultságú.

2011. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos kisfiam is így alszik el...
2011. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
13 hós a lányom, és a déli alvásnál 5 perc a cicin elalvása, este kicsitt hosszabb mert akkor kell a tejcsi is neki!Szóval szerintem semmi gond vele!
2011. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nagyon szepen koszonom mindenki valaszat!

en mar nagyon aggodom, mert a kislanyom csak igy hajlando elaludni, se enekles, ringatas stb... itthon csak cicin, amugy babakocsiban es autoban is elalszik egyedul.

az ebed utan kap cicit es mar csukja is le a szemet, este ugyanez, ha neha felebred ejjel, akkor is csak cicin tud ujra elaludni. sok kritikat kaptam a csaladtol, baratoktol, stb...(nem mo.-n elek es itt nem szokas mar ennyi idosen szoptatni!!!), de nekem ez igy jo, es latom, hogy a babamnak is. de azert legbelul erzem, hogy jo lenne, ha megis magatol el tudna aludni. szoval, nem tudom mi a helyes...

megegyszer koszi es minden jot nektek!

2011. jan. 13. 00:14
 8/11 xStefix ***** válasza:

Az a helyes, ami neki és neked is megfelel.

Amíg a család többi tagjának ez nem okoz fennakadást (nem "elméleti" zavarásra gondolok!), addig nem "kell" változtatni rajta.

Az anyai ösztönödre hallgass, ne a társadalmi elvárásokra.

2011. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Papát is!
2011. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
Papa álljon sorba, mert ő mostanában csak a második lehet..!!! :P ;)
2011. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!