Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok szoptatás alatt...

Mit csináltok szoptatás alatt a másik gyerekkel, hogyan foglalkoztok vele is?

Figyelt kérdés
7 hetes a pici lány és 2,5 éves a nagy fiam. Hát, egyelőre még szokjuk a megnövekedett létszámot...:) a kisfiam igényli, hogy vele is foglalkozzak, amíg szopizik a pici, persze amint elkezdek szoptatni, egyből kell neki enni, inni, menjek játszani....stb. Olyan lelkiismeret furdalásom van közben, próbálok beszélgetni vele, hogy most eszik a hugi, utána vele játszok...stb. Elfogadja, de látom rajta, hogy szomorú. Még elég sokáig tart egy szoptatás, kb. fél óra büfizéssel együtt. Ti, hogy oldottátok meg?
2011. jún. 30. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
.
2011. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 6hetes,nagylányom 2éves. Hát nehéz. Én úgy szoktam,h etetem a kicsit,addig a nagy ha nem játszik egyedül,akkor odahozza a puzzlet,könyvet és mellettem van,olvasok neki,vagy énekelünk. Nekem a kicsi miatt van lelkiismeretfurdalásom,szerintem nem foglakozok vele eleget,nem tudom olyan sokat fogni,mint a nővérét fogtam,mert házimunka,nagylány... Ezt hogy látod?
2011. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 20hónap a korkülönbség. Mi is a mesekönyvet szoktuk nézegetni, illetve sajnos a tévét néha bekapcsolom neki. Vagy a kedvenc játékait teszem mellé.
2011. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, néha nekem is lelkiismeret furdalásom van a pici miatt, épp csak kijön a büfi és már megy is le a pihenőszékbe vagy az ágyába. Nem tudom dajkálni, egyszerűen nincs rá időm sajnos. Este van, amikor a nagy már alszik akkor jön a pici, most még Ő később alszik el, akkor csak vele vagyok...:)
2011. júl. 1. 15:15
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Lányok, ha bírjátok, hordozzátok a kicsit kendőben!

Nekem még csak egy gyerkőcöm van, de a nálam tapasztaltabbak nagyon javasolják a hordozást egyébként is, de főleg tesóknál. Így mindkettővel vagytok egyszerre és azonnal tudtok reagálni, akármelyiknek is kell valami!

Én tutira beszerzek majd egyet, mire időszerű lesz...

2011. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már bennem is felmerült, pedig nálunk még nincs kistestvér, csak tervezzük. Nekem úgy rémlik, kezdetben pár hétig az egész nap egy folyamatos szoptatásból állt. Szinte semmire sem volt időm, csak a szopi hosszú perceken (órákon!) át, aztán kezdődött minden előről. Szerintem a legjobb megoldás az, amit a kedves utolsó válaszoló írt: hordozókendő. Tuti, hogy én is beszerzek egyet, ha már ott tartunk.
2011. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!