Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet anyatejet mikróba...

Lehet anyatejet mikróba melegíteni?

Figyelt kérdés
6 hós a babóm,most este derült ki hogy nincs tejcsi a cicimbe. sír és várom hogy olvadjon ki a lefejt tej meleg vízbe. Hova tünt a tej? du. még rendesen volt,most Nincs. Megőrülök.
2009. márc. 27. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad mikróban melegíteni az anyatejet!!! Mikrosütőben elpusztulnak a betegség elleni védelmet nyújtó fehérjék. Lehet, hogy nem érzed rajta, hogy baj lenne, az íze talán ugyanaz, csak a nagyon fontos tulajdonsága vész el. Azt is olvastam valahol, hogy nagyon gyorsan sem szabad melegíteni, de mivel most sürgős, én a helyedbe engedném rá a melegvizet folyamatosan.

Biztos, hogy nincs tejcsi?

2009. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

U te szegeny,eggyutterzek.En 5 e tavlatabol-most hogy a 2.-t varom es olvasgatok babas cikkeket,-szoval most tudtam meg hogy a mikrohullam art a benne levo vitaminoknak,ellenanyagoknak.De en oszinten most megis megmikroznam,ha uvoltene a babam az ehsegtol.Az enyemnek sem lett baja tole anno 4,5 eve.Inkabb mint tapszert keverjel!!

Meg az a zserencse hogy eleg nagy a picur,kezdheted a hozzataplalast amugy is.De nem lehet hogy mar elkezdted,es ezaltal kevesebb inger eri a cicid,es visszament a mennyiseg pont ezert?De visszatudod csalingazni:pihi,nyugi,urtica urens,szopi tea,sok folyadek....Sok sikert!

2009. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne mikrózd semmi képp.Forralj vizet és rakd bele abba én is így szoktam,ha véletlen kell,vagy anyánál hagyom.
2009. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A mikró alapból is nagyon egészségtelen!Úgyhogy nem!
2009. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De lanyok sir a babaja az ehsegtol,a tejcije pedig fagyott allapotban van!Ha most az egyszer a korulmenyekre valo tekintettel megmikrozza hogy a babo megnyugodjon,attol nem lesz baja.Amugy se,csak a taperteke ill.vitamin nem lesz benne annyi.

Amugy elmondom hogy a Madarasz kh.-ban mikrozzak a lefejt,hutobol kivett tejcit a beteg babaval ott alvo anyukak!Csak most az egyszer add neki oda,ne sirjon az ehsegtol 20 percig mig kiolvad!

2009. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszakot, nagyon aranyosak voltatok. Végül is folyó víz alá tartottam, mikor beleszagoltam rosszul lettem, hűtőszaga volt, pedig aventes edénybe van. De benyelte, nagyon éhes lehetett. De éjszaka mit csináljak??? Ő 2x fel kell szopizni, és kiszámíthatatlan. Hova tünt a tejcsi? Én 4 hónapos kora óta kezdtem neki kanalanként kóstoltatni a gyümölcsöt, 5 hósan a főzeléket, keveset, most már 10 óraira teljes kaját eszik, ebédre is, tehát nem most kezdtem el, így a cici nem ezt érzi. Megnyomtam, és ep hogy kicsordult, máskor meg 4 helyről spriccolt.El vagyok keseredve lányok, nagyon. Azt hittem mostmár nem lehet gond a szopival.:(((
2009. márc. 27. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd sokszor cicire, s megindul ismét! Kitartás!!! Szoptesd két mellből!
2009. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen... azt meg nem is mondtam, hogy a bal cicit 2 hónapos kora óta teljesen elutasítja, nem szopizik belőle, és csak a jobb ciciből látom el. És így gyarapszik. Az is kemény idő volt, és így a bal cicibe szinte semmi nincs. Hiába fejtem, kinlódtam.
2009. márc. 27. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!