Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell melegiteni az...

Hogy kell melegiteni az anyatejet? Akik fejik es cumisuvegbol adjak a tejet hogy melegititek meg? Meddig lehet hutoben tarolni? Mikor kell lefagyasztani? Mennyit kell adni egyszerre egy 2hetes babanak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikróban tilos.

Én ha ilyet csináltam, mindig a cumisüveget állítottam bele forró vízbe, és addig hagytam benne, amíg a kívánt hőmérsékletet el nem éri. (De jóval nagyobb babával, talán először 4 hónaposan, amikor el kellett valahova mennem, ahova nem vittem a babát, és hagytam neki tejet otthon)


Megkérdezhetem, hogy a két hetes babád miért nem ciciből kapja?

2011. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És hogy mennyit? Ez jó kérdés, amennyit kér. Ki kell próbálnod, hogy mennyit szopizik kb. ez nagyon változó lehet. Saccra 10-100 ml között, egy ilyen picinél, de ez tényleg függ a súlyától is stb. És persze ilyen picinek nem mindig az éhség miatt szopiznak, hanem hogy kielégüljön a szopó tevékenységük, vagy mert mamaközelre vágynak...

első

2011. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ciciből szopizik!!!

csak olvastam hogy sokan lefejik és cumisüvegből adják a tejet ha el kell menniük valahova.

én is ezt szeretném pl ha el kell menni valahova vizsgálatra ami messzebb van.jobb mintha tápszert vinnék.

rendelőben pedig nem szeretnék szoptatni...

2011. máj. 25. 17:50
 4/6 A kérdező kommentje:
miért nem lehet mikrózni?
2011. máj. 25. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Kimennek az anyatejből pont azok a tápanyagok,amitől anyatej az anyatej! :)
2011. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szoptattam amíg lehetett, közben fejtem mint egy nem normális, szép mennyiség összegyűlt a fagyasztóban, kis joghurtos poharakban raktam el lefóliázva. Mikor szükség volt rá, akkor fólia le, cumisüvegmelegítőbe be, olyan volt, hogy lehetett állítani a hőmérsékletet. A pohárkának a széle pont megtartotta, így nem kellett félnem, hogy elsüllyed.

A fagyasztást úgy csináltam, hogy ha rögtön összegyűlt egy pohárnyi, azt tettem is el, később, amikor már csak keveseket tudtam fejni egyszerre, akkor reggeltől estig gyűjtögettem, addig a sima hűtőben volt, aztán lefekvés előtt be a fagyóba.

2011. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!