Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 1x i szoptatás mellé...

Napi 1x i szoptatás mellé milyen fogamzásgátlót szedhetek?

Figyelt kérdés
Hallottam a Cerazette ről de én nem 3 óránként szoptatok. Akkor nekem sima fogamzásgátló kell ami mellett el kell hagynom azt a napi 1 szoptatást is?
2009. márc. 27. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én nőgyógyászom annó nekem azt mondta, hogyha már csak egy mellből szoptatok, akkor már nem véd a szoptatás alatti fogamzásgátló.

Szerintem ha naponta csak 1x szoptatsz, akkor nyugodtan használhatsz normál fogamzásgátlót! A dokiddal azért ezt beszéld meg. A fiam most 5 hónapos. A cerezettát szedtem a szülést követő 6. héttől 21 napig, mert utána megjött. A dokim azt mondta, hogy utána már ne is szedjem a cerezettát, hanem szedjem nyugodtan a tri-regolt és ne törödjek senkivel, hogy ki mit mond, nyugodtan szoptassak tri regollal is. Én ezt teszem, a fiam, ahhoz képest, hogy a 36. hétre született, most 7900 grammos és egészséges, most kezd gyümölcsöt és tejpépet kapni, mert eddig csak szopizott.

Beszélj a dokiddal és fogadd meg a tanácsát!

A legjobbakat:

nagycsaládos Anyuka

2009. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.Én is Cerazettet szedek és már nem szoptatok sajna.De,ezt a gyógyszert olyanok is szedik akik nem szoptatnak,sőt még nincs is babájuk és még is védelmet nyújt.Nekem még van két levél azt beszedem ,mert elég drága ahoz,hogy kidobjam és utána iratok fel másikat.A kisfiam már 7hónapos és kb.4hós koráig szopizott,utána már csak hébe-hóba,de nem lettem terhes.Már két hónapja egyáltalán nem szopik,de szex azóta is van de baba nincs:D
2009. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. márc. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!