Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy ez szopi sztrájk...

TKI Ibolya kérdése:

Lehet hogy ez szopi sztrájk vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos kisbabám nem akar mostanában rendesen szopizni.Úgy kezdődött hogy az esti szopiknál elkezdte ugyan a szopit de pár korty után elkezdett üvölteni.Legalább tíz percig sír és feszíti magát mire újból elfogadja nagy nehezen a cicit.Sajnos az elmúlt 2-3 napon már nap közben is igy csinálja.Nem tudom mit tegyek?

Lehet az az oka hogy pár napja visszafogtam az édesség bevitelemet és nem olyan édes a tejem,vagy nem szereti az új dezodorom?


2011. júl. 3. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Kérdezz szakembert. [link]

Itt csak találgatások végtelenje lesz.

Mivel akarod szopiztatni menni fog. Lehet,hogy csak átmeneti dolog. Lehet, hogy a pocija görcsöl. Egy a lényeg ha fejlődik ne aggódj, mert az nem vezet jóra.

Van más szoptatási tanácsadó is azt is hívhatod.

Jó édesanya vagy és minden rendbe jön:)))

Nálunk is voltak gondok de kitartottunk.

2011. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen, sajnos valószinű szopisztrájk. Én ugyanigy jártam, 3 hónapos korátol ugyanilyen "tünetekkel" járt a szopizás, de nem adtam fel, kűzdöttünk, kemény volt nagyon. Utána 4 hónapos korában még durvább lett a helyzet, felhivtam nem is 1 szoptatási tanácsadót a lll.-tól, készségesek voltak, de nem tudták megoldani a problémánkat sajnos. Mindent megpróbáltam, de 4 és fél hónapos korától annyira elfajult a dolog, hogy nem hizott annyit, onnantól kezdve fejnem kellett. Most 5 hónapos. Mostanra jöttem rá, hogy a mohóságával volt a baj, mert tejem az van sok, csak türelmetlen nagyon, és felbosszantja magát, ha nem 1000rel ömlik a szájába. Nálatok nem lehet, hogy ez a baj? Kitartást!!!
2011. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Aranyosak vagytok!Még mindig nem tudom mi a gond.Nem hiszem hogy a mohóság volna a gond,mert az elején amikor nagyon jön alig bírja nyelni és amikor lassul akkor megnyugszik.Azért is aggódom annyira,mert ő egy szív műtött baba és amikor észre vettük hogy nincs vele valami rendben akkor sem akart enni és nagyon sírt.De remélem most nincs baj mert egyébként szépen fejlődik.
2011. júl. 4. 09:04
 4/6 xStefix ***** válasza:

Cumisüveg, játszócumi?

Az édességbevitel szerintem kevésbé gyanús, de az új dezodor már esélyes lehet. Utóbbit próbáld meg elhagyni pár napra, aztán meglátod.


Ami még sanszos, hogy a hónapok múltával ugye lassúbbodik a tej leadása, illetve a gyerkőcök is türelmetlenné válnak. :) Amit tenni tudsz:

- megnyugszol, relaxálsz (ez hormonálisan segíti a tej gyorsabb megindulását)

- nyugodt körülményeket biztosítasz magatok körül, ha esetleg egyes zajok zavarnának

- türelmesen, kitartóan, határozottan, de nem erőszakosan próbálkozol őt mellre tenni

- esetleg előfejheted kicsit a melled, hogy ne kelljen vele annyit babrálnia, amíg megindul

- szükség esetén többször is mellet váltasz szopi közben, ha már érzed, hogy lassabban folyik és mérgelődni kezd rajta

Ezek közül elsőre azokat próbáld, amik a szopikezdésre vonatkoznak; szerintem ott lehet a bibi, hogy nincs türelme a babádnak eleget várni. Próbálj meg türelmes maradni és nem aggódni ezen, mert ha te ideges leszel, az biztosan ki fog hatni őrá is és még kevésbé fog együttműködni! Vedd úgy, hogy ez most egy ilyen korszak, el kell fogadni, majd idővel javulni fog. Ha te nyugodt maradsz, idővel ő is megtanulja, hogy ki kell várnia a dolgokat, ha enni akar. :) Példamutatás.

Az előfejést pedig inkább csak átmenetire javaslom, mert ha nagyon hozzászokik, akkor ellustulhat és hosszú távon se lesz esetleg hajlandó/türelmes ő maga megdolgozni a hamiért.

2011. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A nyugodt körülményeket próbálom megteremteni de van még két nagy gyermekem és nem mindig megy a dolog.Egyébként nem használunk sem cumit sem cumis üveget.Csak és kizárólag cicit kap enni,inni.Valami változás van mert állandóan kézben szeretne lenni.Tegnap egész nap szopizott.Másfél,két óránként.
2011. júl. 5. 08:42
 6/6 xStefix ***** válasza:

Jahá, hogy 3 hónapos! Most olvasom és ott a sanszos válasz a kérdésedben.

Ha most jobban éhes, akkor valószínűleg növekedési ugrása van, ennyi. :) Szoptasd nyugodtan gyakrabban, ahogy kéri, igyál többet, ha érzed, hogy kellene és maradj nyugodt. Ugyanakkor készülj rá, hogy esténként lehet még nyüszis pár napig, amíg még nem tornázza fel magának a tejedet eléggé. Próbálj kitartani és csak szoptatni, remélhetőleg nem kell majd pótlás sem és akkor néhány nap múlva már láthatod a javulást, ha minden jól megy.

Sok sikert!

2011. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!