Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg vanak olyan ételek...

Tényleg vanak olyan ételek amik megváltoztatják az anyatej ízét? Egyik ismerösöm azt monta, ne egyek tormát mert megváltozik a tej íze a torma erős aromája miatt, és nem fogja a baba elfogadni a cicit.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Így igaz!Meg a hagyma is!
2010. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az anyatej íze mindig más.Nem biztos,hogy a babádnak nem tetszik,ha tormát eszel.Én mindet ettem,és nem volt semmi gondunk a szopással.Csak az első hónapokban nem ettem K-betűs ételeket,mert az hasfájóssá teheti a babát.
2010. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akármit eszel, az átmegy a tejbe, tehát kihat az izére is. DE EZ NEM JELENTI AZT, hogy nem ehetsz jóformán semmit. Nem biztos, hogy ez zavaróan nagy különbség, lehet, hogy a babádnak éppen az izlik vagy semleges a valtozás neki. Ugyanez érvényes a puffasztó ételekre (bab, káposztafélék, hagyma) is, mert van amelyik baba rosszul viseli, van aki észre sem veszi.

Ha valami újat, erös izüt vagy puffasztó ételt eszel, elöször csak keveset próbálj belöle, és figyeld a babát, hogy hogyan reagál - ha egyszer kevesebbet szopik, mert nem izlik neki vagy valamitöl megfájdul a hasa, akkor azt az ételt hagyd ki, amig szoptatsz - illetve pár nap múlva megpróbálhatod mégegyszer, mert nem mindig a te általad evett ételtöl nyügös, lehet más oka is.

Ha egyszer-egyszer kevesebbet szopik, mert nem izlik neki, akkor a következö alkalommal bepótólja, baja nem lesz töle.

- Négy gyerekes anya -

2010. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en foleg a fokhagymarol hallottam, de az en fiam mindig boldog, barmit eszem, u.hogy nem tudom.
2010. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én ettem egy kevés tormát a húsvéti sonkához (!!! az meg füstölt, és azért nem lehetne enni...) A babám nem mutatta jelét, hogy nem kedveli. Ha egy szoptatós nő minden ilyen tanácsot betartana, HT-kekszen meg desztilált vízen kellene élnie. Bocs, a HT-keksz is kizárt, mert mindenféle szarokkal tömik tele azt is... :( szóval én inkább eszem a füstölt soneszt tormával ;)
2010. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!