Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy érzem belebetegedtem,...

Úgy érzem belebetegedtem, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig csak szoptattam, nagy küzdelmek árán. Most azonban ott tartok, hogy annyira eluralkodott rajtam a stressz, hogy már éjszaka is felkeltem sírni.

A tejem teljesen elapadt, alig van már pár cseppem.

Hogyan hozzam vissza?

Azért apadhatott el, mert folyton folyvást azon aggódtam, van-e elé tejem, még akkor is, amikor szépen hízott a kislányom.

Most ebben a hónapban nagyon nehezen hízott, főleg az utolsó két hétben szinte stagnál a súlya és én tegnap óta sírok, egyszerűen nem tudok megnyugodni.

Ha meg azon vagyok, hogy elég, jöhet a lefagyasztott tej és tápszer keveréke a cumisüvegből, akkor meg azért bőgök, hogy elveszítem a szoptatás élményét!

Kevés tejem a kislányomnak, már nem tudom megfelelően táplálni.

Mit tegyek?

Nagyon el vagyok keseredve! Hogyan lehettem ilyen butus, magamnak okoztam a bajt!


(felkeltem fejni, de így is csak 20 ml-t tudtam kettőből lefejni)


2011. júl. 7. 02:28
1 2 3
 1/23 Niburta ***** válasza:
Igyál Laktoherb teát és szoptatás után is fejd le a maradék tejet. Nekem segített.
2011. júl. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

nagyon nem szeretném abbahagyni a szoptatást, annyira jó érzés amikor velem van a babám, de nincs tejem.

Annyira tanácstalan vagyok, hogy ebbe fogok belehalni

2011. júl. 7. 03:09
 3/23 A kérdező kommentje:
Iszom teát és fejem a maradékot, szinte semmi
2011. júl. 7. 03:09
 4/23 Niburta ***** válasza:
100%
Kérlek nyugodj meg, mert a stressz miatt is apadhat a tejed. Nem a te hibád, ha kevesebb a tej. Ha megnyugszol, biztosan minden jól alakul.
2011. júl. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
komenymag leves!!!! nalam csodakat csinalt 2 gyereket szoptattam egyszerre annyi tejem lett tole!! egy probat meger!
2011. júl. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
B.sszus, nem fogsz ebbe belehalni NYUGI!!! A babának az a fontos, hogy jól legyen lakva, és lássa/érezze az anyukáján, hogy boldog! Egy stresszes anyuka nincs jó hatással a babára sem! A lényeg:én is így voltam, amikor már éreztem, hogy kevesebb a tejem, kicsit aggódtam...de rájöttem, hogy én vagyok a világ legboldogabb embere, mert van egy gyönyörű kisbabám! És elmentem a dokihoz, aki írt fel tápszert, kiegészítésként. Persze mindent meg kell tenni, hogy legyen tej, de ha nem megy... Nekem szoptatás előtt a meleg fürdő(vagy csak a cici meleg vízzel lemosása) is jót tett! Légy boldog, hogy anyuka lehetsz, sajnos a környezetemben sok olyan van, akik hiába próbálkoznak évek óta... Mit meg nem adnának egy tápszeres babáért is... Talán én ezért is tudok mindennek örülni :)
2011. júl. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb,hogy ne stresszelj!

Van olyan anyuka,aki egyáltalán nem tud szoptatni, de ez nem sz ő hibája,hanem ilyen a szervezete.

Nem a szoptatás élménye a legfontosabb,hanem az,hogy a baba fejlődjön. Ha nincs elég anyatej,akkor a tápszer is hasznos.

Az még nem baj,ha két hétig nem hízott a babád,ha nyugodt kisbaba. Kérdezd meg az orvos véleményét .

Én szoptatási idő alatt napi 1-2 liter tejet ittam,és vagy köménymagos teát,vagy köménymagos rántott levest ettem. Sok tejem lett.

A szopik között legalább 2 óra szünetet tartottam,a doktornéni tanácsára. A sűrűbb szopiztatás a babának sem jó,mert nem tudja a gyomra feldolgozni a tejet,és a mellben sem termelődik elég anyatej.

Nyugi,ha nem stresszelsz,akkor minden rendbe jön.

2011. júl. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Lazulj el,senki nem halt ebbe bele,én is féltem de rájöttem h az a fontosabb h a babát megfelelően tápláljam,mindegy mivel(tápszerre gondolok)


Ha idegeskedsz,nem is lesz tejed...

2011. júl. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Vannak homeopátiás szerek is amik segítenek tejet termelni.Anyukám a krumpli levesre esküszik.a védőnőm is a krumplit ajánlotta,és az alkoholmentes sört,mert a maláta is tejserkentő.Vagy reklámozzák ezt a more milk kapszulát,de azt nem tudom,hogy milyen.De a legfontosabb,hogy ne stresszeld magad,mert akkor nem megy.
2011. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

(fili)

Vissza jön a tejed ha megnyugodsz.

Gondolkodj okosan. Ez egy egyszerű dolog csak sok az információ és ezért szegény anyukák megzavarodnak megijednek. Túl van a szoptatás misztifikálva.

Az anyák kb. 5%-a nem tud szoptatni, ennek anatómiai okai vannak. Te eddig tudtál, tehát nem esel ebbe a kategóriába. A te idegességed, sírásod átragad rá.

Tudom könnyű azt mondani ne sírj, ne idegeskedj. Csak arra gondolj, hogy anyáinknak is ment, mert talán az ő anyjuk, vagy egy jó öreg tanácsadó ott volt mellettük.

Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, meglátod egy csapásra minden rendbe jön.

A baba szopjon ez a lényeg mert ez serkenti a tejtermelést.

Ha fejlődött a baba lehet, hogy csak te hiszed, hogy nincs elég tejed. A súlygyarapodás nem egy kőbevésett állandó séma szerint megy.

Mennyi idős a baba? És most mennyi a súlya?

2011. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!