Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha abbahagytam a fejést, de...

Ha abbahagytam a fejést, de még van valamennyi minimális tej a mellben, akkor normális hogy a következőket érzem? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Napi 10-20 miliket tudtam már csak fejni,így abbahagytam a szoptatást,fejést.Nem érzek sem csomót,sem nem is fáj a mellem,viszont néha apróbb nyilalások vannak,és néha viszket is.Volt más is így?Ez normális?
2011. júl. 27. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:

persze hogy normális

nem múlik el ez egyik napról a másikra, azért viszket,

meg nyilall, mert feszül méga tejcsatornákban van tej

és még lesz is..

én is fejtem aszaltra a mellem sajnos hogy legyen a lányomnak de tápi lett a vége 3 hónapos korában mert már hiába fejtem ezerrel éjjel-nappal nem volt elég mert ugye nem szopott..sajnos

16 hónapos de nekem még mindíg van pár csepp..

időnként szoktam kinyomogatni, de semmi gondot nem okoz,

még ittam laktoherb teát is de az sem használt,

szóval normális igen

2011. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

A viszketés talán azért lehet, mert száraz vagy húzódik a bőröd (bár ha lassan hagytad abba a szoptatást, akkor nem a gyors méretváltozás okozza). Lehet, hogy hormonális oka van, de ehhez nem értek.

A nyilalás viszont valószínűleg a visszahúzódó tejmirigyek miatt van, ez még eltarthat egy ideig.

2011. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megnyugodtam.Azzal riogattak,hogy be fog gyulladni a mellem,ha nem fejem ki azt ami benne van,de akkor fejhetem a 10 miliket hónapokig?
2011. júl. 28. 09:18
 4/6 xStefix ***** válasza:

Dehogyis. Fejni csak akkor kell, ha kellemetlenül érzed magad, vagy esetleg annyira telítődsz a nap folyamán, hogy feszülni kezd a melled, vagy (bár kevés benne a tej, de) csomósodik (mert pl. olyan típus vagy). Ilyenkor muszáj rásegíteni, de ilyenkor is épp csak annyit kell fejni, hogy megkönnyebbülj ill. eltűnjön a csomó. Ha sokat nyüstölnéd magad, még akár vissza is jöhetne a tejed.

Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor nincs teendőd.

2011. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,mert rengeteget nyüstöltem magam,de mégsem lett elég,sőt...

Ezen is el vagyok képedve,hogy ha így elapadt,akkor az a 10-20 mili miért nem tud,de köszönöm az újabb megerősítést.Ma egy hete,hogy nem fejek,a fent említett tüneteken kívül semmi panaszom,úgyhogy megnyugodtam.Mégegyszer köszönöm a válaszokat,sokat segítettek! :)

2011. júl. 28. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem még hónapokig volt, hogy szúrt-nyílalt a mellem, el is mentem vele dokihoz, hogy nincs-e gond. De semmi gond nem volt, természetes dolog, hormonális változásokra vezethető vissza. Időnként masszírozd át, mondjuk tusolásnál mindkét melled, ez megakadályozza, hogy becsomósodjon és még jól is esik. De persze csak finoman és kevés ideig tartson, nehogy újra induljon a tej :)
2011. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!