Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj a mellem szoptatásk...

Nagyon fáj a mellem szoptatáskor és a babám is csak cumikázik rajta. Ha elveszem, sír! 50perc alatt szopizott 20mlert. már teljesen kivagyok. Inkább lefejem és odaadom neki üvegből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

hozzá kell tennem, hogy a héten sokat idegeskedtem, mert kórházba jártunk injekcióra, baktériumot találtak a vizeletében..párszor üvegből etettem..

a kicsim 5 hetes..ma a menstruációm is megjött:(


2009. márc. 29. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Használj bimbóvédő krémet, pillanatok alatt meggyógyítja a cicidet! A kicsid csak szeretetre vágyik! Ha elaludt, az ujjaddal cuppants le a ciciről, észre se fogja venni, ha alszik! Ne add fel!!!!
2009. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem akarsz üvegből etetni, akkor most ne hagyd magad. Ha sír, hadd sírjon kicsit, mert ha éhes lesz, fog enni. Ha már nem éhes, csak cumikázna, ne hagyd, mert tropa lesz a melled, inkább ringasd, beszélj hozzá halkan, vagy ha otthon van apa, akkor tegye ő, rajta nem érzi a tej illatát. Egy pici cumikázás evés után belefér, de nem helyette. Esetleg (jaj, meg ne kövezzetek érte) cumit nem próbáltál adni neki? Mert pl nekem mindkét fiam komfort-cumis volt, és kellett nekik.

Jobbulást a kisbabádnak!

2009. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek a melle nagyon kisebesedett és üvegből etette a babáját... néhány nap alatt úgy hozzászokott, hogy utána már nem tudta tovább szoptatni. Úgyhogy az üveggel vigyázzál! Ha evett a babád, néhány csepp tejet fejj ki a bimbódra és hagyd rászáradni, minél többet levegőztesd, az is gyógyítja (nekem ezt a kórházban mondták és segített). Esetleg próbáld ki a bimbóvédőt (én nem használtam, nem tudom milyen). Nyugodj meg, mert lehet a sok idegesség miatt nincs annyi tejed, sőt, el is apadhat és lehet, hogy a babád enne, csak éppen nincs mit és ezért szopcsizik sokáig. Le is fejheted, de akkor pohárból, vagy kanállal, vagy fecskendővel add neki.


Mielőbbi gyógyulást és boldog babázást!

2009. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp üveg akkor avent 1-es cumival, azzal meg kell dolgoznia. De először mindig cici és utána az üveg. Így van esély rá, hogy nem szokik át az üvegre.
2009. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

SZia!

Osztom az előttem szóló véleméynét. Én is üvegből etetek, mert nem volt elég tejem, és kellett a pótlás. Most már van elég tejci, de nekem is kisebesedett a mellem. Így lefejtem, és azt adtam a babónak. MIután meggyógyult a cicim, ismét mellre raktam, és szépen szopizott tovább. Nekünk is Avent 1-es cumink van, és tényleg küzdős. Próbáld azzal, amíg sebes.

2009. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem sárgult a babám és ezért lassan evett és sokszor elaludt rajta. Nagyon kiáztatta a bimbót és nagyon fájt. Vettem bimbóvédőt és így sokkal jobb feleannyira nem fáj, szerintem próbáld ki te is, érdemes lenne. 3hete etetem így a babóm.
2009. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi

.

bimbóvédővel szoptatok a kezdetektől

és aventes cumisüvegből szopizza ki a tejet.

a cicn mégiscsak elvan:(

2009. márc. 30. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Ezek után még azt tudom tanácsolni, hogy bár nagyon cumiellenes vagyok, mégis próbáld ki. Tedd a cumit a szájába és úgy öleld magadhoz, mintha szoptatnád, így a melled is gyógyul. Két barátnőmnek például hivatásos fejőnéni segített, nekik is fájt a mellük szoptatáskor és kiderült, hogy a tejcsatorna volt elzáródva. Nem írtad, hogy a bimbód fáj, vagy a melledben "valami". Esetleg van a [link] oldal, ahol szoptatásban tudnak tanácsot adni. Más nem jut eszembe, de nagyon sajnállak... Remélem sikerül megoldani a problémát!

2009. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! Az én babám is ilyen volt, mindig bealudt kaja közben. Mikor láttam hogy már nem eszik,csak cicizik, kivettem a szájából, vállra tettem, nem érdekelt ha sír, csak kejlen fel, megint mellre tettme, megint elkezdett enni, de mikor ismét bealudt, megint vállra tettem, s felkelt. Szépen lassan hozzá szokott ahhoz hogy nem alszik el rajta, mert enni kell. Ja, és lehet hogy meg kéne várnod azt, hogy tényleg megéhezik, ne lógjon állandóan cicin, akkor nem alszik be majd rajta, próbáld meg, hogy két etetés közben min. 2 órát tartassz. Nekünk ezek segítette, s most 5 hetes az én babám is.
2009. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!