Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Doktornője szerint nagyon...

Keresztesné Horváth kérdése:

Doktornője szerint nagyon keveset eszik 60 vagy 80g-ot minden szoptatáskor. Nem tudom eldönteni h elég-e neki? Egyébként 2 vagy 3 óránként eszik! A doktornő szerint ha nem eszi meg minden szopizáskor a 100g-ot akkor utána cumisüvegből próbáljam neki!

Figyelt kérdés
Most egy hónapos a kislányom!Közel 4kg már!Még egy kérdés:mennyi ideig kell egy kisbabát etetni(lehet akár fél óra vagy egy óra is)!Vagy azt ő tudja h mennyi elég neki?Egy kezdő anyuka
2011. aug. 22. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Miden babának más az igénye!!Ha ő ennyit szopizik, és ezzel elvan, akkor elég neki!Ha többet kérne, akkor többet szopizna, vagy sűrűbben enne.Ha szépen fejlődik, akkor nincs semmi gond, ne adj neki cumisüveget!

Lehet fél, akár 1 óra is a szoptatás.A "klasszikus" az fél óra kb, de ez egyénenként változó.

Nekem volt olyan mikor 3 hónapos volt a fiam, hogy a 170-200 ml helyett csak 70et evett!Ki voltam akadva, de nem volt hajlandó többet enni, ez így ment pár napig, aztán visszaállt.Az anyatej összetétele mindig változik, ne izgulj, ha a picidnek így jó, akkor minden rendben van:)

2011. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyivel született a babád? Mennyi volt a legkisebb súlya?

Vannak babák, akik sosem esznek 80 g-nál többet, mégis fejlődnek. A tápszer állandóan egyforma arányban tartalmazza a különböző tápanyagokat (víz, cukor, zsír aránya állandó). Viszont az anyatej állandóan változik, reggel vizesebb, este zsírosabb. Egy szoptatás alatt is kb 4x lesz a tej zsírtartalma az szopizás elejétől a végéig.Amelyik baba többet szopik, ő több szomjoltó tejet is fogyaszt, a kevesebb tejet fogyasztó babák hamarabb eljutnak a zsírosabb tejig (ha így állt be a kereslet-kínálat).

Valamint az is kérdés, hogy egy nap hányszor kerül mellre a babád. Aki csak 5-6x eszik, lehet hogy egyszerre többet szopik, mint aki 10-12x vagy többször kerül mellre.

A babák egyébként 6 hetes koruktól 6 hónapos korukig 400 és 1200 g közötti anyatejet fogyasztanak naponta. Van amelyik baba 400 g-tól is jól gyarapszik, a másiknak pedig 1 liter tej kell ehhez.

Szerintem tedd el a mérleget és max hetente mérd a gyarapodását! Jó babázást, örömteli szoptatást kívánok!

2011. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Általában 7szer kerül a mellemre de ő úgy is jelzi ha éhes!

Köszönöm szépen a válaszokat és a hasznos tanácsokat mindkettőtöknek!

2011. aug. 22. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám sem ette meg sosem az adagját. Szinte sosem volt olyan, hogy 100 ml-t megette volna. Általában ő is 60-80 g-ot szopizott és igény szerint naponta 7-8x cicizett. Volt idő, hogy fejtem neki, mert nem akart szopizni, így biztosan tudom, hogy csak ennyit evett. És mégis szépen fejlődött, az első hónapokban 1 kg-kat hízott, és mindig idősebbnek nézték a koránál, mert szép, fejlett baba. Szerintem ne hallgass a dokira, ha neki elég én nem adnék neki tápszert. Én is mindig ideges voltam, hogy nem elég neki, de olyan szépen fejlődött, hogy csak 5,5 hónapos volt, mikor először tápszert kapott, de akkor is csak a szopisztrájk miatt.
2011. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úristen, minden babának egyformán kell enni??? Miért vannak ilyen buta és ostoba emberek, már elnézést!

Ha csak annyit eszik, annyit eszik, kész, nem kíván többet, miért kéne bele erőltetni még többet, hogy aztán jól elmenjen a kedve az egész evéstől a későbbi években?


Az én babám még 3 hónaposan is 80-kat evett és hízott szépen, fejlődött, semmi gond nem volt.

2011. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7*80=560 egy napra, én nem tartom kevésnek. mondjuk, ha babád 3.8 kiló, akkor a neki "hivatalosan" ajánlott adag: 3.8*150=570 ml egy napra. akkor mi a doktornő problémája? még a nagykönyvnek is megfelel.

Jól csinálsz mindent, ne aggódj.

2011. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!