Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tejapasztó gyógyszerek...

Milyen tejapasztó gyógyszerek vannak? Nektek mi vált be? Vagy gyógyszer nélkül is sikerülhet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Már abbahagytad a szoptatást és most szeretnéd elapasztani? Vagy még szoptatsz és csak tájékozódsz előre?


Ha még szoptatsz, és a szopit folyamatosan hagyjátok el, a végére már csak egyszer egy nap, aztán 2 naponta egyszer stb. akkor valószínű magától is elapad és nem lesz gond vele.


Ha már nem szoptatsz, de a tej még mindig termelődik, akkor több lehetőséged is van:

- orvossal fel tudsz íratni gyógyszert, ami segít az apasztásban

- lehetőleg kevés folyadékot igyál ilyenkor (ami mondjuk nagy melegben nehéz, de egyébként megoldás lehet)

- ha feszülnek a melleid a telítettség miatt, akkor épphogy csak annyit fejj, hogy picit megkönnyebbülj

- valakinek a homeopátia is beválik (Urtica Urnes nevű szer alacsonyabb hígításban segíti a tejtermelődést, míg a magasabb hígítás apasztó hatást idéz elő. A tej apasztás esetén javasolt potencia D15-30 vagy C15-30.)

2011. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előzőekkel egyetértek, és hozzátenném még, hogy a zsályateának is van tejapasztó hatása.
2011. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
.
2011. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg hideg vizes borogatás.
2011. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem gyógyszert.Egyre kevesebbet fejtem belőle mert már nem szopizott aztán egyszer csak már nem fejtem gondolom elapadt már nem nézegetem meg fejegetem..néha még egy egy csepp megjelenik rajta de nem feszül.semmiképpen nem szerettem volna gyógyszert szedni de nem is kellett pedig volt bőven tejem.
2011. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az Urtica urens 30as bevált, mellette jegeltem, és kicsit kifejtem mindig, kb egy hónapig tartott! Kitartást, nem kellemmes, sem fizikailag, sem lelkileg!
2011. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bromocriptin!
2011. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Bromocriptin apasztotta el.Rettenetesen rosszul voltam tőle,már be is akartam fejezni,de aztán elmúlt a rosszullét.

2 dobozzal írt fel az orvos,mert nekem nem akart apadni egy cseppet sem.Havi 30 liter tejet vittek a gyűjtőbe a kisfiam táplálásán felül.Azt mondta az orvosom,hogy ez még 5 v múlva is így maradt volna.Csak a melleim is rettenetesen tönkre mentek volna.Én úgyérzem időber befejeztem.Áprilisba kezdtem el szedni,akkor volt a kisfiam 16 hónapos.

2011. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!