Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg a gyógyszerek a...

Tényleg a gyógyszerek a megoldás? Illetve csak gyógyszer lehet a megoldás? /pánikbetegség, szorongás, depresszió/

Figyelt kérdés

Decemberben már olyan súlyossá vált a pánikbetegségem,hogy depressziós is lettem,így egyértelmű volt,hogy gyógyszerek...

Fél évig szedtem jelenleg egy hónapja nem szedem,azonban másfél hete újból előjöttek a rohamok és azt hiszem elég mély depresszióba estem.Nincs semmihez kedvem,nincs bennem tettvágy és ok nélkül sírok mindenen.

Az orvosomat még nem mertem felkeresni,mert biztos vagyok benne,hogy az újbóli gyógyszerezést javasolná.

Valaki aki átesett már ilyenen,hogy oldotta meg?Hiába vagyok folyton társasággal,hiába vannak minden napra programjaim,a rosszullétek ugyanúgy előjönnek mindenhol,mindenkivel.


2011. aug. 2. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

kognitív viselkedésterápia:

[link]

2011. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor abbahagytad a gyógyszert megbeszélted az orvossal? Jól voltál? Fokozatosan építetted le, nem túl gyorsan? Mit szedtél és milyen mennyiségben? Pszihológusnál voltál terápián? Valószínű valami hiányzik a szervezetedből.
2011. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak? Lehet megvonási tünet is.
2011. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Orvos javaslatára hagytam abba,ugyanis teljesen megszűntek a panaszaim.Fokozatosan körülbelül 3hét alatt hagytam abba teljesen a szedését.(Cipralex 1x10mg,Xanax 3x0,25mg, Xanax sr 1x0,5mg)

Pszichológushoz is jártam már az elejétől kezdve(ő küldött el körülbelül másfél hónap sikertelenség után pszichiáterhez) és jelenleg is járok,de nem érzem úgy,hogy érdembeli segítséget tudna nyújtani.

Azért írtam ide,hátha van valaki akinek sikerült összeszednie magát gyógyszerek és esetleg pszichológus nélkül.

Vagy ha már valakinek annyira komoly volt a dolog hogy gyógyszerek kellenek ne is álmodjon róla hogy maga képes megoldani a dolgokat? És azért nem is értem a dolgot,mert ami ezt az egészet kiváltotta belőlem az a helyzet már rég megszűnt,jelenleg teljesen kiegyensűlyozott,harmósnikus életet élek.


Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

2011. aug. 2. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet a kiváltó ok már rég megszünt (nálam is így volt), de a rohamoktól való félelem hajszolt újabb és újabb rosszullétekbe. Alternatív gyógymódokkal probálkoztál már? Szerintem megér egy próbát! Vitaminok és táplálékkiegészítőkkel sokat lehet erősíteni az idegrendszeren, mellette a renszeres testmozgás már fél siker, a többit meg majd fokozatosan hozzáteszed te, rájösz dolgokra és egyre jobban leszel. Nem kell sietetni, nem egyik napról a másikra fog végbemenni a változás és minden kis előrelépésnek örülni kell.Így a depid is enyhülni fog!


27/L

2011. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyénként én is ugyan ezeket a gyógyszereket szedtem,leszámítva a Xanax sr-t és önerőből hagytam abba, mert tudtam, hogy nem megoldás örökre, igaz egy nagyon rossz időszakon engem is ezek segítettek át, de ahogy egy picivel jobban lettem, próbáltam más megoldás után kutatni. Én most gyógyszer nélkül is tünetmentes vagyok, egyébként nem könnyű abbahagyni a bogyókat, lehet még elvonási tüneteid vannak,hisz csak 1 hónapja hagytad abba a szedésüket!


Utolsó 23:06 voltam

2011. aug. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a második kérdező, válaszoló vagyok. Nekem is decemberben kezdődött, nagyon súlyos volt a betegségem. Én 2 féle antidepresszánst szedtem és 3x1/2 0,25-ös Xanaxot. Én is pár hete álltam le a kétféle antidepiről. Még a Xanaxból viszont szedek napi 1/2 szemet. Valószínű gyors volt a gyógyszer leépítése. Én úgy álltam le, hogy hetente 1/4-del csökkentettem a gyógyszert. Megvonási tüneted lehet. A Xanaxból még minimális adagot a helyedben én bevennék, nehogy kiújuljon. Én gyógynövényeket használok. Ajánlom neked is. A megvonási tüneteket is össze lehet téveszteni a betegséggel.
2011. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!