Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha még a 7. héten is tejért...

Ha még a 7. héten is tejért küzdök, akkor a szaporító módszereket folytatnom kell mindig, amíg csak szoptatok?

Figyelt kérdés

Ha 1 éves koráig szeretném minimum szoptatni, akkor továbbra is innom kell a 3 liter teát, a 2 liter vizet, Karamalz sört, fejnem kell stb?

Vagy elhagyhatom már ezeket, mert beállt a kereslet-kínálat?

Lazulhatok már végre? Vagy akkor elapad az a kis tejem is, amit így sikerül összehozni?


2011. júl. 13. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát a sok ivás az kell, gondolj bele, te iszod meg a baba mennyiségét is, és átalakítva adod neki oda. :)

Be fog állni a kereslet-kínálat én úgy gondolom, de ha nem, akkor se kell a stressz, legfeljebb iszol meg fejsz 1 évig. Ez nem olyan nagy dolog.

De szerintem a fejés el fog maradni egy idő után, csak kitartás. :)

2011. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Próbáld meg és meglátod!

Azt mondjuk mindenképp javaslom, hogy kezdj lazulni, sőt, mert a stressz a szoptatás ősi ellensége! ;)

Nekem szemszer 3 dolog vált be nagyon, ezek mellett (idővel) semmi másra nem volt szükségem ahhoz, hogy jól menjen: igény szerinti szoptatás + nyugalom + elég folyadék.

Az első, az igény szerintiség azt jelentette, hogy annyiszor és addig szoptattam, amíg a lányom igényelte. Ez azért jó módszer, mert sokszor lesz még olyan az első évben (meg utána is:), amikor hirtelen megváltozik az addig bevált rendszer - így viszont rugalmas maradhatsz és képes vagy a babádra figyelni, megérteni őt. Tehát tudni fogod, mikor és mit változtass ahhoz, hogy neki és a szopinak jó legyen. Te idomulsz őhozzá és nem őt akarod mindenáron magadhoz igazítani. Ez fontos!

A második, a nyugalom, a hit, az önbizalom, hogy sikerülni fog. Ha a világ legtermészetesebb dolgának fogod fel a szoptatást, akkor nagyot léptél előre a dologért, hidd el! Persze mindig lesz mind izgulni egy kicsit, lesznek kérdések újra és újra - de idővel látni fogod, hogy már nem kell mindenen megakadni, illetve hogy min kell valóban. Laza leszel, könnyeden csinálod és pont ezért is fog jól működni. (A babád is érezni fogja a magabiztosságod és ez rá is jó hatással lesz.)

A harmadik, az elég ivászat pedig azért kell, amit feljebb is írtak. Amikor érzed, guríts le egy adagot.


Szóval hangolódj rá, jöjjenek a pozitív gondolatok és bátorkodj lassan elhagyni a segédeszközöket. Ha sikerül, az szuper lesz, de ha nem teljesen, az se gond - a lényeg, hogy olyan szopis gyakorlat alakuljon ki, amivel te is és a babád is elégedett lesz. :)

2011. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!