Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyenkor is váltott mellel...

Ilyenkor is váltott mellel szoptassam?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 hónapos. Ebben a kánikulában 1-1,5-2 óránként szopizik. Ilyenkor is mindig a másik mellre tegyem vagy tegyem vissza ugyanarra amelyikből előtte evett?
2011. júl. 13. 15:57
 1/4 xStefix ***** válasza:

Nagyon jó, hogy megkérdezted, ez fontos!

Ha azt a mellet, amelyikből előzőleg szopott, érezhetően teljesen kiürítette, akkor a másikra, ha nem, akkor ugyanarra.

De ő is jelezheti neked, hogy melyiket szeretné: ha csak szomjas, akkor csak az elsőtejet fogja kiszívni abból, amelyikben (épp több) van, vagy akár mindkettőből is.

Próbálkozz és meglátod, nektek hogy jobb.

2011. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neki teljesen mindegy, amelyikre rakom abból szopik. Csak én nem tudom mi a teendő, ha nem akarom hogy az összevisszaság miatt megcsappanjon a tejem.
2011. júl. 13. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

A babád SZOMJAS ebben a melegben,azért kéri sűrűn a cicit. Kérdezd meg az orvost,hogy szoptathatod e ilyen sűrűn!

A lányom 2 óránként szopott. Egy ilnye kán ikulai napon csak ordított,de nem volt hajlan dó szopni. Azt orvos megállapította,hogy a sűrű szopi és a meleg miatt a széklet besűrűsödött a beleiben. Adott neki egy hashajtót,és azzal engedett haza,ha 1 órán belül nem lesz széklete,akkor vigyük be a kórházba,mert könnyen lehet bélcsavarodása is. Szerencsére lett széklete. Áttértünk a 3 óránkénti szopira,és szopik közben néhány kanál teára.

Nem ijesztgetni akarlak,csak azt,hogy ilyen is előfordulhat.

2011. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

Hát inkább nem írom le, hogy az orvos tanácsával mennyi gond volt, mert én nem vagyok dr. és megint megkapom, hogy vaskalapos vagyok. :)


Kérdező, ha a babádnak mindegy, akkor aszerint járj el, hogy az adott melled mennyire ürült ki és eszerint válts. Minden szopinál van valamennyi elsőtej a melledben, úgyhogy tudja oltani a babád a szomját (legfeljebb ha kevés, akkor mindkettőből szopik, de csak az elejét, ahogy előzőleg írtam).

A tejmennyiség miatt ne aggódj, ha igény szerint szopik és te eleget iszol, lesz elég. Esetleg azzal számolhatsz, hogy picit megváltozik a tejtermelés ritmusa, ha gyakran fog mostanában inni is, de ha ráálltok erre az új rendszerre, akkor ez fog állandósulni pár napon belül. Figyelj rá, hogy azért rendszeresen ürüljön ki legalább az egyik melled (mondjuk minden 2-3. szopinál) és akkor várhatóan nem lesz probléma. Rugalmasan! :)

2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!