Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért elfogadott, ha 2-3...

Miért elfogadott, ha 2-3 évesen cumizik egy gyerek és miért nem, ha ilyenkor még szopik?

Figyelt kérdés
Sokan kiakadnak, ha hallják, hogy 2-3 éves gyerek szopik néha, viszont azt teljesen normálisan fogadják, ha cumizik vagy ha szopja az ujját akár egész nap. Miért?
2011. okt. 29. 14:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok!
2011. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%

Mert azt hiszik, ha a gyerek napjában vagy 8szor lóg az anyja mellén és követeli a cicit. Pedig a gyakorlatban ez nem így van. De ezt leírtam már az előző kérdésnél is, (gondolom amiatt írtad ki most ezt, mert felötlött a kérdés benned.)

Nem vagyok lelkes szopiligás, de pártolom az anyatejet. Nekem az az érzésem, hogy a sok "frusztrált" anyuka, aki "kudarcként" éli meg hogy tápszerhez kell nyúlnia, azt hiszi hogy mindenféle megerősítéssel az anyatejet le lehet "fokozni".

2011. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Már egy ideje érdekel a kérdés, csak most jutottam odáig, hogy ki is írjam.

Én ezt a hosszú szoptatást nem terveztem egyáltalán, nálunk így alakult. Eredetileg 1 éves korig gondoltam,de a gyerek másképpen. Aztán rájöttem ilyen kicsinek még szüksége van valamire, ami megnyugtatja és mivel születése óta hiába próbáltam megkedveltetni vele a cumit vagy a cumisüveget maradt a szopi. Csak kicsit furának találom azokat a véleményeket is, amikor azt írják, hogy az anya saját maga miatt szoptat sokáig. Ezt nem is értem, hogy gondolják. Aki nem csinálta miért beszél olyanról amit nem ismer?

2011. okt. 29. 14:21
 4/32 anonim ***** válasza:
21%
Egy idő után már nincs tápértéke az anyatejnek. És igen sok anyuka maga miatt szoptat. Én úgy vagyok vele, hogy jó ha minél tovább, de amikor a 3 éves unokaöcsém, aki már káromkodott is, még mindig cicit kért, hát csak néztem.
2011. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem azért egy cumi, meg az anya melle nem ugyanaz a kategória. Nekem pld. fura egy már szaladgáló gyerek, amelyik még szopik... de mindenkinek a magánügye. (enyém 12 hónaposan lett elválasztva). Viszont egy cumis kisgyerek egyáltalán fel se tűnik, biztos azért, mert annyi van. :)
2011. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Az én drága gyermekem öt hétig szopott, egy éves koráig cumizott és üvegezett. Én szoptattam volna még (viszont semmi esetre sem évekig), de nem tudtam, nem volt tej, így maradt a tápszer. A cumit elvettem tőle. Szerintem mindennek megvan az ideje. Az ujjszopást is le lehet szoktatni, a cumit is, az üveget is. Legfeljebb rá kell áldozni egy-két éjszakát.
2011. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

A barátnőm 2,5 éves lánya még éjszaka is 3-4szer kell szopni,nappal ha unatkozik szopni akar,evés után szopni akar,10 perc játék után rohan az anyjához hogy CICI CICI..

ennyit egy újszülött nem szopik.....a barátnőm persze állandóan panaszkodik,hogy megőrjiti a gyerek ezzel,hogy állandóan rajta lógna,meztelenül nem mutatkozhat előtte ,mert szintén robban a bomba.Éjszaka nem tudnak normálisan pihenni,a gyerek a saját szobájából járkál át éjszaka és szolgálja ki magát..

Kérdeztem tőle,hogy miért nem választja el? a válasz: mert lelkisérült lesz a gyerek

aha..biztos.

2011. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Igen,lehet lelkisérült,ezen nem kell kabarézni.Az én lányomat 2 évesen próbáltam meg elválasztani.Elkezdett dadogni,újra bepisilt és szörnyű székrekedése lett.Nem választottam el,csak próbálkoztam.Ha a cumit veszed el tőle,attól nem sérül annyira.
2011. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%

Hát, én pl. eléggé kiakadok, hogyha egy 4 éves gyereket látok cumival az utcán. 1,5 éves fiamat szoptatom, mindenki megszól érte, szóval igazad van. De szerintem is annak a válaszolónak van igaza, aki azt írta, hogy sok anyuka nem tud szoptatni, ezért leszólja azt, akinek sokáig sikerült.

Hogy nincs tápértéke az baromság. Nem azért szoptatsz egy 2 éves gyereket, hogy jóllakjon vele, hanem azért, hogy erősítsd az immunrendszerét, nem utolsósorban, hogy megnyugodjon tőle. Az én fiam sem fogad el se cumit, se cumisüveget, de napi 1-3 alkalommal szopik. Engem nem érdekel, ki mint mond. Megvan a rituáléja, otthon a szopiságyban összebújunk, szóval nem hoz ciki helyzetben a szupermarketben. Akkor meg kinek mi köze hozzá? Szerintem sokkal cikibb, ha egy 4 éves gyereknek nap közben is lóg a cumi a szájában.

2011. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%

"Miért kell szégyellnem magamat?"

Igy is feltetted a kerdest, hogy elmondhatsd, hogy meg szoptatsz.

Valaszoltam ott is.

Egy 2 eves cumizo gyerek elfogadottabb, mint egy 2 eves cicin logo gyerek.

Az elso 6 honap szoptatas nagyon fontos, jo ha ez elhuzodik mondjuk 1 eves korig. Na de utana....???

(gyermekorvos vagyok)

2011. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!