Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie a 3,5...

Mennyit kell ennie a 3,5 hetes babámnak, illetve miért nyöszörög állandóan?

Figyelt kérdés
3,5 hetes kisfiam 4.8 kiló és az elmúlt napokban iszonyúan megugrott a tejfogyasztása. Nem tudom, hogy én érzékelem-e rosszul, hogy folyton éhes, vagy tényleg az. Eddig 70-80 ml-rel beérte, most már 120-130-akat eszik. Ha csak 100-at kap, üvölt. És ez addig tart, míg további tejcsit nem kap, pedig nem lehet már olyan éhes, mégis keservesen sír. Lehet, hogy mást szeretne, én meg túltáplálom? Hasa nem fáj, az biztos. Ha felkapom, megnyugszik, de akkor sem feltétlenül véglegesen.
2009. ápr. 1. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, a babák nem esznek ha nem éhesek, a tejes babákat nem lehet túletetni.az én 7 hetes lányom is ezt csinálja, de nem minden szopikor. Szerintem ne mérd csak hetente egyszer, te is nyugodtabb leszel, a mérleg csak felesleges stressz.
2009. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan etesd úgy, ahogy a babád kéri. A babák nagyon jól tudják, mennyi tejre van szükségük. Ha szopik a babád, nyugodtan szoptasd igény szerint, ha t5ápszeres, emeld kicsit az adagját. Persze, az is lehet, hogy nem is a kajával van gondja, csak a közelségedre vágyik..nagyon furcsa lehet ám neki, hogy eddig 9 hónapon keresztül veled, nálad volt, most meg elszakítva tőled, a kiságyban van, egyedül. Esetleg kipróbálhatod, hogy egy vékony, könnyű takaróba bebugyolálod. Ez ad neki egy kis biztonságérzetet, úgy fogja magát érezni, hogy még mindig a pocidban van. A mérést meg szerintem hanyagold, elég hetente 1x ellenőrizni, mennyit gyarapodott a babád. A mérleg csak téged stresszel fölöslegesen..4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Én azt olvastam hogy a 3-6hónap között megnő a babák étvágya hiszen ebben az időszakban hatalmasat fejlődnek,nővekednek és a 6hónap után ez lelassul.A babák féléves korukra megkétszerezik és egyéves korukra megháromszorozzák a súlyukat.

A védőnő nekünk azt ajánlotta hogy csak hetente egyszer mérjük a súlyát de mindig ugyanazon a napon.

Mi is szopizunk és én akkor adok neki mikor kéri,annyit amennyit szeretne.

Szép napot!

2009. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!