Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit mindent hallottatok, amit...

Mit mindent hallottatok, amit nem szabad ennie egy szoptató anyukának?

Figyelt kérdés
Annyi féle dolgot hallottam már, szinte ahány anyukával beszéltem. Nekem annyira kusza ez az egész. Kérek mindenkit, hogy ne pontozzátok se le, se fel egymás válaszait!!! Én csak kíváncsi vagyok! Ja és válaszokat és nem vitát szeretnék... muszáj kiírni ezt is, mert vannak már sajnos rossz tapasztalataim.. :((
2009. ápr. 1. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vita helyett. Ne hallgasd meg, hogy ki mit mond, mit nem ehetsz. A végén éhen fogsz halni.

Kérdezd meg az orvosod és kérdezd meg az anyukád. Senki másra ne hallgass, mert teljesen meg leszel zavarodva, elmegy a tejed és a végén nem fogsz enni semmit. Na, az ártani fog a babának.

2009. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy ami gyanús egy kicsit (bab, borsó, eper, stb, minden amit hallottál), abból egy kicsit egyél, és ha a babád nem hasfájós tőle, akkor onnantól bármennyit ehetsz abból a kajából. Én is hónapokig nem mertem borsót enni, pedig imádom, aztán egyszer nem bírtam ellenállni neki, ettem egy nagy adag levest, és semmi baja nem lett a babámnak. Azóta is tömöm magamba:)
2009. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyermekorvosunk szerint mindent lehet kis mennyiségben. A tehéntejet csak napi fél litert ajánlott. A védőnőnk szerint a puffasztó zöldségeket (káposzta, bab, karfiol, retek, stb.) és a citrusféléket érdemes kihagyni.
2009. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként én is úgy csinálom, hogy kipróbálom, hogyan hat..ha nincs vele probléma, akkor eszem.. Csak a kíváncsiság miatt kérdezem, mert annyira sok zagyva dolgot hallani. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy keveredik, hogy mit nem ehet az anyuka és mit nem ehet a baba..Szerintetek?
2009. ápr. 1. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is keveredik a dolog, pl. az eper... a babák a pici magvak miatt nem ehetik, mert az okoz náluk hasfájást, de attól még anyuka nyugodtan eheti. A másik dolog, hogy ahány ember, annyi szervezet. Van aki összeeszik mindenfélét, semmi baja, van akire rájön a hasmars azonnal. Véleményem szerint így van ez babáknál és anyáiknál is. Az egyik anyuka bármit ehet amit megkíván, a babája nem érzi meg, a másik meg nem győz válogatni, mert a tejen keresztül is hasfájást okoz a babának. Ezért nem kell lehurrogni a másikat, kinek ez válik be, kinek az! Mindenkinek magának kell kitapasztalni. Én szerencsére majdnem mindent ehetek amit megkívánok, egyedül kávézni nem tudok már, csak napi egyet reggel, mert attól a babám nem tudott aludni. Pedig régen hármat is ittam, jó tejesen az íze kedvéért. Valamint a szilvalekváros kenyértől nekem semmi bajom nem volt, a babámnak meg hasmenést okozott. Ez van, nem vagyunk egyformák! Szerencsére... :)


Boldog babázást!

2009. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kÖSZI A VÁLASZOKAT!
2009. ápr. 1. 19:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, hatalmas a káosz ebben a kérdésben. Mindenki hall valamit és aztán a végén leredukálja az étkezését 2-3 ételféleségre, mert fél, hogy bajt okoz. Itt az oldalon olvastam, hogy valaki amíg szoptatott csak krumplifőzeléket mert enni... szegény, jó, hogy utána nem alakult ki nála valami hiánybetegség. Mert ugye a szervezet még az anya rovására is elveszi a szükséges tápanyagokat a baba számára. Én azt vallom 4 gyerekkel a hátam mögött, hogy ki kell kisebb mennyiséggel tapasztalni, hogy mire reagál a baba esetleg negatívan. Ha valamitől esetleg fáj is a pocija, azt sem kell a szoptatás végéig elhagyni, mert a baba szervezete is érik, így néhány hét, 1 hónap múlva érdemes újra próbát tenni. Lehet, hogy akkor már nem okoz panaszt. Emellett, ahány baba, annyiféle. Lehet, hogy ami az egyiknél gondot okoz, a másiknál semmit.. Még egy családon belül is lehet hasfájósabb gyerek és olyan is, aki mellett mindent lehet enni. Nálunk pl. az első nagyon hasfájós volt, pedig odafigyeltem, hogy mit eszem, kapott különféle akkor kapható "csodaszereket" is (pl. Gripp water), semmi sem segített. A másik 3-nál meg azt ehettem, amit megkívántam, sosem fájt a pocijuk. Emellett borzasztóan keveredik, hogy mit nem ehet a baba bizonyos életkorig és mit ajánlott kerülni a szoptató anyukának. Ilyenek pl. a bogyós gyümölcsök. Ezeket a baba nem eheti 18 hónapos koráig, mert a magjaik esetleg allergiás reakciót válthatnak ki az arra érzékenyeknél, de az anyuka eheti, mert a magok nem kerülnek a tejbe...
2009. okt. 8. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!