Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hallottatok már arról a...

Hallottatok már arról a módszerről, hogy éjszaka nem adnak a csecsemőnek enni?

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat keresek, akik kipróbálták vagy ismernek valakit, aki kipróbálta. A lényege, hogy az újszülöttnek éjszaka nem adnak enni csak ringatják, ezek a babák állítólag pár nap alatt átalusszák az éjszakát. Ősanyák elítélő hozzászólására nem vagyok kiváncsi, én sem használtam ezt a módszert, de most szeretném körüljárni.
2011. júl. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
53%

akkor egész éjjel ringathatod,mert tuti egy percet sem fog aludni.a ringatástól biztos nem fog jól lakni sem.

bizos,hogy ezt újszülött kortól kell alkalmazni?

2011. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Igen, az elmúlt hónapokban két ismerősöm is próbálta, rögtön a kórház után elkezdték, az egyik baba 4, a másik 8 nap után aludta át az éjszakát. Arra lennék kíváncsi, hogy vannak.e negatív tapasztalatok, mert eddig csak két emberről tudok, nekik sikerült.
2011. júl. 18. 20:39
 3/50 ava87 ***** válasza:
71%

Nekem a védőnő is, és anyukám is hasonlót tanácsolt, de azért nem egészen ezt. Amikor a fiam újszülött volt, éjjel kb. 2-szer vagy 3-szor kelt fel enni (vagyis evett egyszer 9-kor, aztán éjfél körül, aztán 3 körül, utána már csak reggel 6-kor, magától beállt erre a három órás evésre). Na, és én azt a tanácsot kaptam, hogy az egyiket (nyilván a hajnali hármast) váltsam ki innivalóval (víz, babatea). Azzal magyarázta a védőnő, hogy napok alatt meg fogja tanulni, hogy akkor nem tejet kap, csak inni, ezért nem lesz érdemes felkelnie, hamar be fog rá állni, hogy éjfélkor annyit egyen, amivel jól is lakik, plusz még azt is mondta, hogy jót is tesz neki, ha van egy olyan időszak, amikor ténylegesen kiürül a pocakja, mert úgy jobban tud emészteni. Én megfogadtam a tanácsukat. Kb. egy hét telt el, onnantól kezdve azt az evést kihagyta a fiam. Akkor sem volt sírás rívás, meg semmi hasonló, megitta a vizet/teát, és aludt tovább, aztán pár nap után abból sem fogyott már el az egész, egy hét után meg már fel sem kelt háromkor.

Hát én eléggé örültem neki, hogy háromkor nem kell már felkelni, hanem éjféltől hatig egyhuzamban lehet aludni hat órát :)

2011. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Ez valóban kíméletesebb módszer,köszönöm!!! Nem lett cumizavaros? Mert gondolom a vizet cumisüvegből itta. Utána ugyanúgy szopott?
2011. júl. 18. 20:43
 5/50 ava87 ***** válasza:
72%
Hát nála az volt a helyzet, hogy lefejt tejet kapott eleinte, mai napig nem tudom miért, de nem tudta jól bekapni a mellemet (én úgy okoskodtam, hogy biztos pici hozzá a szája, bár nem tudom, hogy ilyen tényleg létezik-e). Rendesen, mellből szopizni csak 3 hetesen kezdett, persze előtte is próbálkoztunk, csak nem jött össze a dolog. De utána ment neki rendesen, szóval ez nem okozott gondot. Csak ugye nem lehet minden babára általánosítani ezt sem, lehet, hogy más babának bezavarna a cumisüveg. De azért sokakat ismerek, akik csak pótlást kaptak cumisüvegből, mégis sokáig tudták őket szoptatni is.
2011. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
42%
De ez miért jó? :(
2011. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi az off-ért,nem hallottam róla, de fiamnak kimondottan jót tett, hogy leszoktattam az éjszakai szopizásról.

Oké, akkor már 4 hónapos volt, de a hajnal 3as szopizás után már nem igazán aludtunk, mert nem tudott jól aludni.Fájt sokat a pocija, tekergett,bukizott.

Volt egy éjszaka mikor magától valahogy 4-5 iga aludt, aztán visszaállt, akkor megfigyeltem a szopizásokat, és láttam, hogy már nem is éhes.

Én simán cumit adtam neki, azóta alszik este 8-reggel 6ig.Megszűntek az éjszakázások, addig fájt a pocija hajnaltól.

2011. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
0%

Azért nekem van egy gyanúm, ha egy újszülött felébred, nem alussza át az éjszakát, holott az lenne a normális, ott gond van. Éhes, szomjas, fázik, fáj valamije, gondja van, amin nem segít a ringatás.

Mondjuk az én gyerekeim alapból átaludták az éjszakát, aztán persze változtak, mikor jött a foguk, növekedési ugrásnál, sőt a nagyobbik fiam 5 éves és mai napig nem alussza át az éjszakát, mert felkel pisilni. A kicsi talán megszületése óta alszik egész éjjel, ő úgy lett ágy tiszta is, hogy egyszer sem volt baleset és alszik egész éjjel.

Én azt mondom, ha nincs baja a babának, akkor átalussza az éjszakát, úgyhogy nem értem mire jó ez?

2011. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
50%

Egy újszülött csecsemőnek és egy 4 hónaposnak kicsit másak az igényei.

Egy pici babával biztos nem lenne szivem kipróbálni ezt a módszert. A kisfiam b 3 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, ha ezt nem kezdi el magától, biztos kipróbálom ezt a "módszert" de egy újszülöttet így kínozni...

2011. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok ősanya, de ez akkor is durva. Nagyon szeretném én is átaludni az éjszakát, de nem vinne rá a lélek hogy igy idomítsam szegény gyereket.

Még a kutyámnak is adnék enn ha kérne...:-)

2011. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!