Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes kisbabám délelőtt...

Egy hetes kisbabám délelőtt alig eszik, délután pedig 100 akat szopik. Ez normális?

Figyelt kérdés

Délelőtt 4 óránként szopizik, délután pedig 2 óránként szeretne. Ez nem gond? Hagyjam, hogy egymás után szopizzon többször, ha már megette a mennyiséget? Nem akarnám elrontani, hogy fájjon a pocakja.

Van mikor egymás után is szopizna. Az éjszakát teljesen végig alussza.4000 gr és 57 cm rel született. A "nagykönyvben" 600 ml-t ír, de már most látom, hogy ő egy kicsit többet eszik.


2009. ápr. 1. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal, hogy mit ír a "nagy könyv"! Én még egy babát se láttam, amelyik azt olvasva jött volna világra.:)) Ha neki így jó, akkor hagyd, szoptasd úgy, ahogy neki jó. Ha még nem éhes, akkor délelőtt hiába próbálnád etetni, délután majd bepótolja. Egy babának az a legjobb, ha az ő igényeit veszik figyelembe szoptatáskor. Még nagyon picike, úgyis változni fog még a rendszer. A pocija általában nem attól fáj a babáknak, mert igény szerint szoptatják őket. Vannak érzékenyebb, idegesebb hasfájós babák, akiknek szinte mindentől fáj a pocijuk... 4 gyerekes anyuka Gratulálok a szép nagy babához!
2009. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 és fél hetes a lányom és akkor szoptatom, amikor enni kér. Volm már, hogy eltelt több mint 4 óra 2 etetés között, de volt, hogy még 2 sem.

Éjjel viszont szinte óramű pontossággal 3 óránként kér enni.Ő tudja mikor éhes.

Ha alszik, nem fogom felkelteni, hogy egyen, ha meg éhes (vagy szomjas), akkor nem fogom hagyni üvölteni.

2009. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!