Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek érdemes beruházni...

Szerintetek érdemes beruházni egy szoptanít készülékre?

Figyelt kérdés

4 hónapos koráig szépen szopizott a babám, most is elfogadja a cicit, csak a súlygyarapodása eleinte stagnált, majd 5 hónaposan fogyott 65 grammot. Azon gondolkozom, hogy íratok fel tápszert a gyerekorvossal, bár ő nem ajánlja, hanem a gyors hozzátáplálást, ami azt jelenti, hogy alma után rögtön váltsuk ki az ebédet is, s főzeléket, húst is kapjon.

Ha sikerülne tápszert felíratnom, s esténként szopi után a tápszert a szoptaníttal adnám, az mennyire jó ötlet szerintetek? Nem e késő már ezt elkezdeni? Szeretném 1-2 éves koráig szoptatni, s ezért is jött az ötlet. Azt hallottam róla, hogy tejserkentő.


2011. júl. 17. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! A hozzátáplálással kapcsolatban nem tudom, nincs tapasztalatom. Viszont én a szoptaníttal adom a pótlást a babámnak, most 3 és fél hónapos, és egy hónapja kell nekik adnom sajnos. Nekem szerintem nem növelte a tej mennyiségét, de arra jó, hogy továbbra is hajlandó így szopizni, és így legalább a fele anyatej, a másik fele tápszer annak amit megeszik egy nap. Ha cumival adnám a pótlást, szerintem már régen elment volna a maradék tejem is. (Onnan tudom, hogy az elején pár napig cumiból adtam, és kb rögtön ordított utána a mellemen :(, ekkor döntöttem el, hogy megveszem a szoptanít-ot.)
2011. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Bocsi, de mi az a szoptanít??


A fiam 1 hétig tápszert kapott a kórházban, nem volt addig tejem és most is pótlunk. Szerencsére be lehetett vinni saját cumisüveget, én tommee tippee-t vittem. A picikém imádja a cicit, ugyanúgy. Ha szükség van rá, én csak ajánlani tudom a márkát, nekünk segített.

2011. júl. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon jó ötlet, nem késő elkezdeni, még így is simán szoptathatsz 2 éves koráig!
2011. júl. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
bocs. utolsó vagyok: én azt csináltam régebben, hogy megszoptattam este a kisfiamat és utána csőrös pohárból (dm-es 6 hós kortól való) kínáltam meg a tápszerrel, így nem szokott át a ciciről a tápszerre
2011. júl. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet a szoptanít, a hozzátáplálás még korai, viszont a szoptaníttal mindenképp fenntartod a tejtermelésedet, ami a legjobb a babádnak, szóval hajrá, szerintem ez a legjobb megoldás.
2011. júl. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

gy néz ki Kedves Második válaszoló.

Ennek az a lényege, hogy a baba szoptatás barát módon kapja a pótlást. A cső végét a mellbimbóval együtt kapja be és így jól tud lakni és főleg az elején siker élménye is lesz. Elvben ezzel több teje is lehet az anyukának de írta itt valakinek, hogy neki sajnos nem. Azért mert a bimbót stimulálja és az agyat serkenti a tejelválasztó hormon termelésére. Ezt a nyakadba akasztod és a tartályba teszed a pótlást.

Remélem tudtam neked segíteni.


Bocsánat kedves Kérdező az offért.

Szerintem jó ötlet, ha beruházol erre.

2011. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

szerintem ez hülyeség.

Én is 5 hónapos kora után kezdtem a hozzátáplálást, tejpéppel, majd 6 hónapos korától gyümölccsel, főzelékkel és két éves koráig szoptattam.

Sőt 9 hónapos volt, amikor a nagyobbal kórházba mentem 4 napra és semmi tejem nem volt, gyakran mellre tettem és másnaptól újra szopizott naponta 3-szor.

Teljesen felesleges a szoptanít egy ennyi idős babánál, mint ahogy a tápszer is. Hiszen ha szopik még akkor az anyatej fedezi a tejigényét, a tápanyag igényét meg a kiváltott étkezés.

2011. júl. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a szoptanít, nem késő elkezdeni.
2011. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal-sokkal jobb választása szoptanít, mint az ilyen korai hozzátáplálás. De én a helyedben kivizsgáltatnám, hogy miért nem hízik. Ha eddig volt elég tejed nem biztos, hogy a tejmennyiséggel van a gond. Nem ijesztgetni akarlak, de hallottam olyan esetről, mikor egy fertőzés egyetlen jele a súlyesés volt. (a súly stagnálása önmagában még nem gond, ha hosszban sokat nő a kicsi)
2011. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

De utolsó milyen korai hozzátáplálást?


A mai korszerű tanácsok szerint 4 hónaposan javasolják a glutén bevezetését, ergo a hozzátáplálás kezdését- ezen már rég túl van.

De még ha a 6 hónapig kizárólag anyatej, már majdnem ott ven. hiszen öt hónapos elmúlt már a baba. Max 1-2 hét és amúgy is el kellene kezdeni. Mert 6 hónapos kortól az anyatej semmiképp nem elég. És senki nem tápszert ad a 6 hónapos gyereknek, mert minek? Hanem szépen kiváltja az étkezéseket, leginkább az ebédet főzelékkel. Pár hét alatt kompletten ki lehet váltani. Gyümölcs meg nem hozzátáplálás, hiszen a gyümölcsnek semmi tápértéke.

2011. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!