Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mit csináljak, ha a 2...

SOS! Mit csináljak, ha a 2 hónapos kisfiam még a Szoptanit-ot (SNS) sem akarja elfogadni -hogy abban adjam neki a pótlást, ne pedig cumisüvegből- és nem akar szopizni sem?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi de mi az a szoptanit?:-)
2010. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Itt kellene kérezni.

2010. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egy olyan cső, h lefejed a tejet, és cicire teszed a babát, de az üvegből szívja ki. Így talán nem szokik le a szopizásról.

A kérdésre válaszolva, mióta próbáljátok? Az enyém is lusta volt, de ő nagyon besárgult, állandóan ébreszteni kellett.

Ha minden kötél szakad add cumisüvegből, van a Nubynak egy olyan szelepes üvege, amiből nagyon nehéz szívni, mindjárt keresek neked linket, a cicit utánozza. Én már későn vettem meg a fiamnak sajna, nem is tudott már belőle szívni.


[link] A sárga színű lesz az,

210 ml-es, Ă­velt formĂĄjĂş, csĂśpĂśgĂŠsmentes cumisĂźveg, úgyis személyes veszed meg szerintem, azt kell megnézni, h a cumi befelé gördül körben, és legbelül van a lyuk, a gömb alján, így nem igen érthető, de ha látod, megismered.

2010. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha nem kell sok pótlás, próbáld pohárból vagy kanálból
2010. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 2. hozzászóló, írtam az nlcafé-s szakértő hölgynek, remélem hamarosan válaszol!


Kedves 3. hozzászóló, köszönöm a tippet a lassú folyású cumira, eddig is próbáltam ilyet vadászni, vettem már Mam 1-es cumisüveget, Tommee Tippee 1-est, és most vettem Dr. Brown's üveget is, mert szegény babucim iszonyat hasfájós is a tetejében. Megnéztem ezt a Nuby etetőcumit képen a neten, jónak tűnik. Nem tudod véletlenül, hogy lehet-e ilyen helyeken kapni pl.: Tesco, Interspar? (Nálunk nem igazán van nagyobb bababolt)

Kedves 4. hozzászóló, sajnos nagyobb mennyiséget kell adni pótlásnak (120-150 g) mert egyáltalán nem hajlandó szopizni!

2010. jan. 6. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak, 3 hétig tartott, az elején elfogadta a szoptanítot, és a cicit is, a végén már a hajam is égnek állt, de semmi nem volt neki jó, csak a cumisüveg. Azt csináltam, hogy cici+szoptanít, ha ordított, akkor gyorsan cumisüveg, aztán elvettem, és újra cici+szoptanít. Egy hétig vért izzadtunk, de aztán már nem kellett a cumisüveg csak vészhelyzetben.
2010. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, h hol kapható ez a cumisüveg, én bababörzén vettem, ők sem tudták használni.

Barátnőméknek is volt, talán Tescoban vették, a Jászberényiben tuti nincs, ott olyat vettem ami hőmérős, olyat ne vegyél, semmi értelme, az első kifőzésnél elromlott:)

2010. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát mi is 2 hónaposak vagyunk! Nos nekem nem fogadta el az Aventes cumisüvegből a lefejt tejcsit sem. Inkább éhes maradt, amkor nem volt elég tejcsim estére és a lefejt tejjel próbálkoztunk. Mostanában jöttünk rá, hogy a szilikon miatt nem tetszett neki, most vettünk Nuk-os csőrös poharat, aminek latexből van a csőre és ezzel már semmi gondunk nincs! Amikor a karácsonyi bevásárlást intéztük, akkor is hiába volt lefejt tejcsim, inkább éhezett addig amég nem értünk vissza, de nem sírt, csak nem fogadta el! Fürdés után este mi már csőrös pohárből itatjuk az előre lefejt anyatejjel, és eddig elfogadta utána a cicit is! Pedig ám kell ám rendesen 3-4 óránként!
2010. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia,én is szoptanít használó voltam.Szerencsére én azonnal azzal pótoltam,így nem ismerte a cumisüveget.Nehéz neked bíztató választ adni,mert ha már cumi függő,akkor nehéz lehet a visszaszoktatás.Szerintem is próbáld akkor úgy, hogy először cici (amíg jön jobban),ha besokall,akkor egy kis cumi, de csak épp annyit,hogy ne legyen olyan nagyon éhes.És utána szoptanít.Meg esetleg ha már félálomba van, akkor próbáld meg őt átverni.Egyáltalán nem akarja bekapni a cicit?
2010. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!