Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor szoptathatom megint? és...

Mikor szoptathatom megint? és meddig fog bugyogni a babám hasa?

Figyelt kérdés
tegnap este 9kor ettem főtt kukoricát utána szoptattam a babámat és megfájdult a hasa.hajnal fél 2ig nyüszörgött meg sírt maszíroztam a hasát is de semmi.talán egy picit jobb volt utána neki de még mindig fájt a hasa.mivel nem szoptathattam így mint a kórházban is adtak nekik cukros vízzel itattam mert nem volt itthon tápszer.utána elaludt és 2 óra múlva kelt megint.éjszaka már csak enni kelt fel nem sírt és ugyan úgy cukros vizet adtam neki.2 hetes a babám első baba és nemigazán tudom hogy mit ehetek és mit nem.légyszi segítsetek.a hasa még mindig bugyog.
2011. júl. 20. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

(fili)

Szoptass ne adj az anyatejen kívül semmi mást, hisz tudod szoptatni. Amikor kéri az ő jelzése szerint adj cicit.

Még ha ettél is puffasztó ételt akkor is jobb az anyatej, mint a cukros víz. Próbáld hasra fektetni. Először lehet, hogy nem tetszik neki, de gondolj bele így feltudja egészen maga alá húzni a kis lábait. Ezeket az oldalakat olvasd át sok hasznos tanácsot találsz. [link] itt pedig a szoptatásról és a tápszerről kapsz infót. [link]

Amit nem szopizik ki eleinte jó lenne ha kifejnéd. Ha elkezded cumisüvegből táplálni hamar elhagyja a cicidet. Arról nem beszélve, hogy a vizek lemossák az anyatej által bélfalkra épített sok-sok enzimet védelmet. A teák meg kifejezetten károsak.

Még ebben a nagy melegben is csak szopiztatunk és semmi mást nem adunk a babának.

Jó egészséget kívánok nektek:))

2011. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem most már nyugodtan megszoptathatod a babádat. A tegnapi esti főtt kukoricát valószínűleg rég megemésztette a szervezeted, így ha tényleg az bántotta a babád pocakját, akkor már nem lesz zavaró. Hogy meddig fog bugyogni a hasa, az gondolom attól függ, mikor távoznak belőle a szelek v. a kaki. Ha ilyen előfordul, segíthetsz neki egy kis tornával is, pl. fektesd le a pelenkázóra, és a térdeit felváltva told vissza a pocak irányába. Úgy valahogy, mintha biciglizne. Egyébként általában a "k" betűs és a hüvelyes zöldségekből készült ételekre mondják, hogy puffasztják a babát az első 3 hónapban, ezekkel kell vigyázni. Utána már nem okoznak ezek sem különösebb problémát náluk.
2011. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hogy válaszoltatok és segítettetek nekem!:)
2011. júl. 20. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoptass mindig igény szerint. Gondolom a cukros vizet cumisüvegből adtad, hát remélem nem csináltál vele egy jó kis cumizavart, mert abból lesz igazán nehéz kikecmeregni! Mindig tedd mellre ha éhes, és ne adj neki cumisüvegből semmit, valamint cumit se, mert komoly zűrök lesznek amik megoldása sokkal nehezebb mint egy hascsikarás.
2011. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a főtt kukoricától van. Annyira nem tudnak még pukizni sem a babák, hogy lehet, csak a gáz nem jött ki. Szóval bármitől is lehet amit ettél, eszel. Cukros vizet semmiképpen ne adj. Tényleg csak anyatejet. Mi infacolt adtunk a babánknak szopizások előtt. Nem mindegyik,csak kb.minden 3. előtt. Még jó a Gripe Water is.Direkt pici babáknak hasfájás ellen. eleinte én is odafigyeltem, mit eszek, de az első pár hét így is nyöszörgős volt. A második, harmadik hónaptól mindent ettem.
2011. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!