Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van összefüggés? Anyum anno...

Van összefüggés? Anyum anno nem tudott szoptatni (2gyereke közül egyet sem) Én ettől szoptathatom majd?

Figyelt kérdés

Egyik bababoltban mondta az eladó múltkor, hogy ha ő nem tudott szoptatni akkor én sem fogok tudni, nagy valószínűséggel...

Volt teje csak annyira híg volt szinte víz, hogy nem sokra ment vele...


2010. nov. 2. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen mér nem megy takarmányt árulni a piacra,

mert kb annyi hozzáértése van mint hajdúnak a harangöntéshez.


Az hogy édesanyád nem tudott szoptatni nem azt jelenti hogy neked se fog menni.


Az anyatej 97%-ban viz. De attól még lehet tápláló.


Ne dölj be.

2010. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Ne görcsölj rá. Az én anyum kb 3 hónapig szoptatott, engem és a tesómat is. Az első lányomat 3 hónapig szoptattam, elejétől pótlással. Nem beteges, egészséges 3 éves. a kicsit 6 hónapig kizárólag szoptattam, és mai szopig 4-5x egy nap. 11 hónapos. Semmi nem dől el előre, de ha tápszeres lesz, az sem a világvége. Túl van lihegve ez a szoptatás manapság.
2010. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, csak kicsit megijedtem, bár elgondolkodtató hogy mért pont egy bababoltos mondja...
2010. nov. 2. 12:53
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Anyukám nem tudott szoptatni, viszont én sem. De én tudtam hogy azért mert annyira rossz volt a vérképem amit szülés után 1 héttel csináltak. Hogy van-e összefüggés igazából nem tudom, a hugom még nem szült :)
2010. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

1. v. vagyok..

Miért? mert beledöglene ha nem mondana valamit és ha már értelmeset nem tud hát mondja a hülyeséget.


nekem is be akartak szólni amiért 20 tetrapelust vettem- nem abba akartam pelenkázni- hogy sok lesz... majd meglátom.


tudtam hogy nem lesz sok kell itthonra a babakocsiba anyósomhoz a babás táskába a kocsiba vészhelyzetnek és itthonra meg lehetőleg annyi hogy ne kelljen mindennap mosni... igazam lett -utolag- pedig mindenki meg akarta mondani a tutit.

ugyanez volt a body-kkal 12-öt vettem mert nem akartam napi szinten mosni vasalni erre: hú sok lesz. volt hogy egy héten csak kétszer kellett mosnom pont jó volt.

2010. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szia, a bababoltos gondolom a saját tapasztalatait, gondolatait osztotta meg veled. Nincs ezzel semmi gond, itt sem kapsz egyforma válaszokat. Az én édesanyám sem tudott max. 3 és fél hónapig szoptatni, illetve 6 hét volt a legkevesebb idő, hármunknál. A kisfiamat 4 és fél hónapig tudtam szoptatni és 1 hó-s kora óta + tápszert is kapott. Az én családomban senkinek nem sikerült még fél évig sem szoptatni. Fogalmam sincs van -e összefüggés? Talán a második gyerkőcnél nálam is több lesz a tej. Az a lényeg szoptassál, amíg csak tudsz!
2010. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem, miért mond ilyet egy bababoltos.

Mindegy.

Lényeg, hogy minél többször görcsölsz rajta, annál valószínűbb, hogy nem fog menni. Anyum 3 hónapos koromig tudott szoptatni, én 14 hónapos koráig szoptattam a fiamat, és én választottam el.

Olyan meg nem létezik, hogy az anyatej nem jó a gyereknek, mert a szervezet az anyatejet úgy állítja elő, hogy jó legyen a babának. Még az etióp nők is tudják szoptatni a gyereküket, pedig az ő szervezetükben biztosan nem teng túl a tápanyag. Ahogy írta valaki előttem, az anyatej 97%-ban víz. Ennél vizesebb talán csak a csapvíz lehet, az anyatejen meg számtalan gyerek felnőtt már.

Egyszerűen ne görcsölj ezen, szoptass, aztán majd kiderül, meddig megy. Ha nem ezen parázol, akkor valószínű hosszú ideig fogsz szoptatni. Ha meg mégsem jön össze, akkor se keseregj, a tápszer a második legjobb dolog annak a babának, amit kaphat, a lényeg úgyis a szeretet:)

2010. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A nagymamám,és anyukám se tudott szoptatni,én viszem a pálmát 2,5 hónappal.Szerintem lehet benne valami.
2010. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Én anyukám sem tudott szoptatni egyáltalán minket, nekem meg rengeteg tejem volt az első babával is és most is. Semmi összefüggés nincs.

Akkoriban nem kaptak éppen jó tanácsokat a szakemberektől sem (pl védőnő) az anyukák és nagyon sok butaság áradt az anyukák felé a laikusoktól is (pl mint most a te esetedben a boltosnéni). Nekem meggyőződésem, hogy anyukám ha ma szülne, akkor tudna szoptatni :)


Olvasd el ezt a könyvet, ha van kedved, nekem nagyon sok önbizalmat adott, ami nélkül biztosan nem ment volna:

[link]

2010. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagymamám egyáltalán nem tudott szoptatni, anyukám mind a négyünket max. 3 hónapig, azt is pótlással. Ezzel szemben én 1 évig szoptattam, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt a fiam.

Annyit még elmondanék neked, hogy nagyon nehezen indult nálam is a dolog. Több mint 2 hétig pohárból vagy kanálból adtam a lefejt tejet, mert a babám egyszerűen nem tudta bekapni a mellem. Utána hetekig sebes volt, sokszor összeszorított foggal szoptattam, de megérte, mert a végén mindketten belejöttünk. Anyukám sokszor volt nálunk az első hetekben és teljesen le volt döbbenve, hogy milyen sokat küzdök azért, hogy a babám anyatejes lehessen. Ő nem szenvedett ezért ennyit pedig lehet, hogy tovább tudott volna szoptatni minket, de abban az időben nem tulajdonítottak ilyen jelentőséget az anyatejes táplálásnak.

Szóval nálam az eladó teóriája megdőlt.

2010. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!