Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell fejni? 5 hete...

Meddig kell fejni? 5 hete szültem, az elejétől fejek minden szoptatás után (az egyik mellből szoptatok) kb 20 ml-t. Folytassam még tovább a fejést?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejni akkor célszerű, ha a baba nem ürítette ki megfelelően a mellet. Ha érzed, hogy csomós maradt, vagy sokat hagyott benne, akkor azt feltétlenül fejd ki, nehogy begyulladjon. Akkor is célszerű fejni, ha le akarod fagyasztani, vagy le akarod adni tejgyűjtőbe. Egyébként ha nem akarsz, nem kell fejni, mivel a baba az igényeinek megfelelően alakítja ki a tejtermelést. 5 hét után teljesen normális, hogy beáll a kereslet-kínálat aránya. 2 gyermekes anyuka
2009. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az első hozzászolónak. Én mindkét gyerekemnél 2-3x tudtam fejni, ennek ellenére 1 és 2 éves korukig szopiztak. Emiatt nem kell aggodni, annyi tejed van amennyi neki kell, ha nem is tudsz szoptatni.
2009. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg csak akkor kell fejni ha marad a cicibe tejcsi,vagy nagyon feszül a melled.Én majdnem 5 hónapig fejtem,mert annyira feszült a cicim reggelre,hogy szinte fájt!De szerencsére beállt a kereslet-kínálat.Most 10,5 hós a manóm és még szopizik!
2009. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig csak addig fejtem, amíg érezhetően nem ürítette ki a baba a mellemet. Aztán elhagytam a fejést.. A nagyok majdnem 2 évig szoptak, a pici már több mint 7 hónapja. A tejtermelés nem a fejéstől, hanem a baba szopásától működik.4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szopitól is de a fejéstől is termelődik! Tesom 8 hónapig csak fejt!
2009. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Az más, ha egyáltalán nem szopik a baba és emiatt fej az anyuka, utána a lefejt tejjel eteti a babát.. a kérdés az volt, hogy kell-e fejni ha szoptatás után már csak minimális tej marad a mellben...
2009. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Igazad van elnéztem:)

2009. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!