Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet még tenni becsomósod...

Mit lehet még tenni becsomósodott mell esetén?

Figyelt kérdés

Az éjjel egy jókora csomó lett a mellemben, a hónom alatt. Zuhanyoztam jó meleg vízzel, tettem rá melegvizes borogatást, egész nap masszíroztam, úgy szoptattam, hogy a baba álla a csomó felé legyen, mégsem akar enyhülni.

Fejni nem nagyon merek már, mert eddig minden nap egy alkalommal 2 szoptatás között fejtem magam 7-7-5-5-3-3-1-1 percet (lll.hu-n olvastam) tejszaporítás/fenntartás céljával. De így éjjelre általában több a tejem, sokszor átázok, pedig 2-3 óránként felkel a babám szopni. Attól tartok, a fejés miatt lett csomó, mert több tej termelődött a kelleténél.

Ha a csomó eltünése érdekében többet szoptatok, esetleg fejek is, nem fog még több tej termelődni, s így megint becsomósodni a mellem?


2009. ápr. 4. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor nekem csomós lett, én fejés közben masszíroztam és elmúlt. Attól nem lehet csomós mert fejsz.
2009. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szoptatási testhelyzetként ilyenkor nekem az jött be, ha fekve az a cici van felül, amelyik be van csomósodva( ha a bal mell, akkor a jobb oldalamon fekszem), onnan kvázi "lefolyt" gyorsan.. Előtte egy kis melegvíz, masszírozás persze nem árt.
2009. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!