Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan valtoztassak a babam...

Hogyan valtoztassak a babam szopasi szokasan?

Figyelt kérdés
2 hetes lesz, egyszer szopik, egyszer uvegbol kapja a lefejt anyatejet, mig nem gyogyul meg teljesen a mellbimbom. A szuletese napjan, a masodik szopinal veresre szivta. Az a helyzet, hogy uvegbol megeszik vagy 100 ml-t, de ha mellre teszem, 5 perc utan bealszik es egyszeruen keptelen vagyok felebreszteni! Mar mindent kiprobaltam, talpat, tenyeret massziroztam, nyakat csikaltam, alszik tovabb. Ha leteszem, 5 perc mulva sir. Megint cici, megint 5 perc szopi...es ha utana leszivom a mellem, lejon vagy egy deci. Viszont van egy 21 honapos kisfiam is, akivel szinten kellene idonket foglalkozzak, de ha allo nap szoptatok, ra nem marad semmi idom. Volt valaki hasonlo helyzetben? Mit tehetnek, hogy egyszerre jollakjon, ha szopik? Sokaig mar a mellszivot sem akarom hasznalni.
2011. júl. 24. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom ez kemény hozzáállás, de hagyd sírni, akár egy egész órán át, majd bele fog aludni, aztán amikor felkelt és kicsit éhesebb, akkor többet fog enni (Így szépen lassan átszokik arra, hogy akkor van evés, amikor te akarod, de akkor hosszabb időt is igénybe vehet. Két gyereknél ez már nem könnyű! Meg kell tanulnia, hogy neki kell alkalmazkodni! Én hasonló szituációba voltam, nekem is aluszékony volt cicin, és másfél hónapig csak cumisüvegből etettem, aztán szép fokozatosan tértem át a cicire, jah és bimbóvédőt használtam (más okból)! Nem hülyeség! Nekem ez bejött.
2011. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Hát, először is dönts: ha szoptatni szeretnél, akkor leginkább talán neked kellene változtatnod a saját gyakorlatodon. Ha viszont nem akarod, vagy úgy érzed, nem leszel elég kitartó, akkor igen esélyes, hogy előbb-utóbb elapad a tejed / nem fogadja el többet a melled a kicsi / feladod.

Nem tudom, hogy van-e már nálatok cumizavar, de az, hogy ilyen gyakran kap üveget is, nem kifejezetten előnyös se neki, se a te tejtermelésednek. Az, hogy bealszik a melleden, általában normális dolog ilyen kis korban (ne várd, hogy órára és pöccre úgy egyen, ahogy te akarod!!!), de ha emellé üvegből is kap, az hamarosan meg fogja szerintem zavarni, de legalábbis rá fog jönni, hogy üvegből könnyebb enni és el fogja hagyni a szopit. Sőt, nekem már kicsit most is úgy tűnik, hogy enni üvegből eszik és rajtad már inkább csak elalszik - ez pedig messze van a szoptatástól.


Szerintem többféle tippet is fogsz itt kapni, de a legelső az, hogy te válassz, melyik úton akarsz járni. Mert ahhoz, hogy szoptatni tudj, sok mindenen kellene változtatni és pont olyan irányba, ami neked (egyelőre úgy tűnik) nem annyira fekszik... És nem a babádon kellene változtatni!

2011. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Még pici a gyerkőc! Úgy etesd és akkor, amikor ő akarja. Ha picit eszik, hagyjad rá, este az utolsó etetésnél etesd előbb ciciről, aztán adj neki üvegből, aztán ciciből, ha többet kap estére, többet alszik, kezdeti időkben a csúcs alvás nálunk öt óra volt. Szerintem második gyermekkel azért tudod, hogy ezek dolgok, hogy működnek. Én hol így, hol úgy etettem. És nem alakult ki semmiféle zavar! Ne aggódj az első idők nehezek.
2011. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat. Nem, nem tudom hogy megy ez, a kisfiamat nem tudtam szoptatni. Ha tudnam, nem kerdeznem. En sirni hagyni nem tudom, a fiamat sem hagytam soha, nem vitt ra a lelek. Nem bantam meg, nagyon kiegyensulyozott kisgyermek, egy eves kora ota egyedul alszik el a kisagyaban, bizik bennem, tudja ha sir, ugyis bemegyek. De feleslegesen nem ugraltat. S ha en sirni is hagynam, az apukaja biztosan nem. Probalkozom tovabb.
2011. júl. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!